Poznajemy pracę leśniczego

W ramach działań w zakresie preorientacji zawodowej dzieci z naszego przedszkola gościły Panią Kasię z Nadleśnictwa Złoty Potok. Pani leśnik opowiedziała o swojej pracy. Dzieci z ciekawością przysłuchiwały się opowieściom o zwierzętach i roślinach jakie można spotkać w naszych lasach. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat zasad zachowania się w lesie oraz poznały pracę leśniczego. Uzupełnieniem tych wiadomości były dwie opowieści filmowe: „Leśna wycieczka” oraz „Dzik Ryjo”. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć poroże jelenia. Miały także zadanie do wykonania dopasować tropy do zwierząt, które je zostawiły. Przedszkolaki wspólnie z gościem układały puzzle, z których powstał obrazek lasu wraz z jego mieszkańcami. Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów wzbudzają u dzieci duże zainteresowanie przedstawianymi zawodami.

Monika Matysiak