Edukacja o bezpieczeństwie w Internecie

Klasy I - III

• Necio.pl  http://www.necio.pl/to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu (gry, piosenki, animacje oraz porady o bezpiecznym korzystaniu z Sieci)
  • Kreskówki Sieciaki I, II i III -  istota Internetu oraz zagrożenia w Sieci

"Sieciaki" cz. I

"Sieciaki" cz. II

Klasy IV - VI

• Plik I Folder - odkrywcy internetu- porusza problem nadmiernego korzystania z internetu i komputera, cyberprzemocy nadużywania gier komputerowych, uczą krytycznego podejścia do informacji znalezionych w internecie
  • Kreskówki edukacyjne „Zuźka i Tunio poznają Internet” – 5 krótkich filmików na temat: szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz ochrony danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie (netykieta).
  • „321 ...Internet”  - zestaw 5 kreskówek edukacyjnych dla dzieci

Klasa VII - VIII

• „Gdzie jest Mimi?” -  podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy, jej konsekwencji, roli świadków, sytuacji związanych z cyberprzemocą.