ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało ustanowione w 1995 roku na 28 sesji Konferencji Generalnej UNESCO i obchodzone jest w większości krajów. W Polsce dzień ten obchodzimy od 2007 roku, a oprawa święta związana jest ze starym katalońskim zwyczajem obdarowywania się książką i różą. W nawiązaniu do tego święta w klasie czwartej przeprowadzona została akcja „Wylosuj sobie książkę do przeczytania”. Każdy uczeń wylosował numerek, pod którym czeka na niego w bibliotece określona książka. Uczniowie zdani są trochę na przypadek, ale mogą mieć pewność, że znajdują się tam najlepsze i najbardziej rozchwytywane pozycje. Losowanie już się odbyło. Teraz wystarczy wypożyczyć i przeczytać! Mamy nadzieję, że uczniowie będą mieli szansę odkryć świetną historię literacką, która wcześniej nie wpadła im w oko.

Magdalena Caban, Anna Lula