Warsztaty muzyczne

W Dniu 15 marca 2018 r. W klasach I, II i V odbyła się niezwykła lekcja muzyki...warsztaty gry na instrumencie dętym blaszanym... Trąbce. Zajęcia prowadzone były przez Pana Dariusza Pikora -  trębacza orkiestry wojskowej w Krakowie, instruktora gry na instrumentach dętych blaszanych, Tamburmajora orkiestry wojskowej, Kapelmistrza orkiestry w Dąbrowie Zielonej. Uczniowie podczas warsztatów zapoznali się z budową trąbki, ale również z innymi instrumentami z grupy instrumentów dętych blaszanych. Wysłuchali hejnału mariackiego, sygnałów wojskowych w Polsce i na świecie, fragmentu melodii z bajki KOZIOŁEK MATOŁEK itp... Ponadto Pan Darek wykonał ćwiczenia z dziećmi z klas młodszych i uczniami z klasy V, bez których gra na trąbce byłaby nie możliwa. Aż wreszcie każdy mógł spróbować swoich możliwości...była radość, szczęście, śmiech, skupienie i dobra zabawa... Dziękujemy.

Dorota Wiśniewska