Woda - źródłem życia

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w naszych oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość z udziałem wszystkich przedszkolaków oraz rodziców. W tematykę uroczystości wprowadziła dyrektor szkoły Pani Bożena Turek. Następnie obejrzeliśmy występ dzieci, które w słowach wierszy i piosenek mówiły o znaczeniu wody w naszym życiu. Wprowadzeniem do uroczystości były zajęcia, w których przedszkolaki uczestniczyły w minionym tygodniu - poznając wartości wody w świecie przyrody oraz sposoby jej oszczędzania. Rodzice także odczytali "kropelki" mówiące o tym jak ważna jest woda. Następnie obejrzeliśmy filmy, w których Zdrojek opowiadał o wodzie w odniesieniu do pór roku oraz ilości jej spożywania przez ludzi. Przedszkolaki poznały także wędrówkę kropli wody. Dzieci rozwiązywały zagadki słuchowe - odgadywały odgłosy wody. Wiele radości  wzbudziły w przedszkolakach zabawy badawcze z wykorzystaniem wody, w których aktywnie uczestniczyli rodzice. Mamy wspólnie z dziećmi odpowiadały także na pytania dotyczące oszczędzania wody w gospodarstwie domowym. Wszyscy uczestnicy uroczystości na zakończenie ugasili pragnienie kubkiem zdrowej wody oraz otrzymali uśmiechnięte kropelki.  Uroczystość była jednym z aspektów realizowanego w oddziałach przedszkolnych programu "Mamo, tato, wolę wodę".