Witaj, majowa jutrzenko!

Z okazji 227 rocznicy uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja, uczniowie klasy VII  pod kierunkiem Pana Kornela Mielczarka, wraz z chórem szkolnym pod batutą Pani Doroty Wiśniewskiej, przygotowali uroczysty apel. Przed rozpoczęciem inscenizacji głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Bożena Turek, która wprowadziła zebranych uczniów i nauczycieli w tematykę patriotycznej uroczystości, zwracając szczególną uwagę na towarzyszące jej symbole narodowe takie jak: hymn, godło oraz flaga. Wiersze i piosenki zostały połączone z pokazem multimedialnym w postaci prezentacji oraz filmu edukacyjnego. Po zakończonej uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów za udział w konkursach historycznych zorganizowanych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy VII wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu: „Historia II wojny światowej”. W kategorii praca plastyczna, szkolnym laureatem została Marta Kancerek natomiast w kategorii test, zwycięzcą został Kamil Kaźmierczak.
Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w II edycji szkolnego konkursu: „Polska pierwszych Piastów”. Pierwsze miejsce zajęła Laura Brzeska (uczennica klasy V), na drugim miejscu znalazł się Dawid Musik (uczeń klasy VI), natomiast III miejsce zajęła Marcelina Caban (uczennica klasy V). Gratulujemy laureatom konkursów i ich uczestnikom.

Kornel Mielczarek