Uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 9 listopada  2018r. w Szkole Podstawowej w Nieradzie odbyła się uroczysta akademia dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klas I i II oraz zespołu wokalnego. Pierwszoklasiści zademonstrowali taniec z biało-czerwonymi szarfami przygotowany pod kierunkiem Pań: Anny Mrozek, Katarzyny Huras i Olgi Jadczyk. Uczniowie klasy II wspólnie z Panią Agnieszką Majcherczyk przedstawili wydarzenia z kart historii naszej Ojczyzny. Nawiązali do 123 lat niewoli Polski oraz do wydarzeń z 1918r. i odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wcieli się w postacie z tamtych lat. Był więc Józef Piłsudski i  legioniści, w charakterystycznych kostiumach przygotowanych z dużym zaangażowaniem rodziców.  Całość przedstawienia uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów i zespołu wokalnego pod kierunkiem Pani Doroty Wiśniewskiej.

Podczas akademii odbyło się także podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego  dla klas I-III na temat „Gdyby nie orzeł, co by było godłem Polski?”. Celem konkursu było promowanie wśród dzieci idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Pani dyrektor Bożena Turek  wraz z organizatorem konkursu Panią Katarzyną Kamińską wręczyły nagrody laureatom i uczestnikom konkursu: I miejsce – Tymoteusz Kłos kl.I; II miejsce – Oliwia Kulawik kl.III; III miejsce – Alan Dróżdż kl.I.  Nasza szkoła włączyła się także w akcję Ministra Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej – „Rekord dla Niepodległej” i o godz. 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy dla uczczenia 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.