KLASA III DLA NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie klasy III w roku szkolnym 200182019 realizują projekt edukacyjny z okazji 100 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Celem projektu jest:

• Propagowanie wartości patriotycznych i obywatelskich;
  • Budowanie szacunku dla symboli narodowych;
  • Kształcenie postaw patriotycznych, poczucia tożsamości narodowej, lokalnej i kulturowej;
  • Uświadomienie znaczenia wlności i patriotyzmu w życiu każdego człowieka i narodu;

Prezentacja efektów projektu:

• Uczestniczenie w akademii z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
  • Udział uczennicy Michaliny Kulawik w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Poczesnej.
  • Wycieczka na Jurę Krakowsko-Częstochowską: Biskupice ,,Poznajemy naszą małą ojczyznę”.
  • Udział w szkolnym konkursie plastycznym: ,,Gdyby nie orzeł, co by było godłem Polski?” –Oliwia Kulawik II miejsce.
  • Zorganizowanie patriotycznej wystawki klasowej prac plastycznych wykonanych na dodatkowych zajęciach rozwijających zdolności plastyczne uczniów.
  • Zorganizowanie kącika czytelniczego: ,,Polscy poeci –dzieciom”- czytanie wybranych utworów literackich: legend, wierszy, bajek podczas zajęć realizowanych w ramach projektu czytelniczego w klasie III: ,,Poczytaj Bratkowi”.

Katarzyna Kamińska