Dla Niepodległej - klasa IV

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w październiku uczestniczyliśmy w wycieczce do miejsc pamięci narodowej w Częstochowie. Przeszliśmy od Placu Pamięci Narodowej, przez Plac Biegańskiego, III Aleję NMP i aleję H. Sienkiewicza do Jasnej Góry. Po drodze widzieliśmy wiele symboli upamiętniających walkę Polaków o wolność i niepodległość: Pomnik Poległym w Obronie Ojczyzny, pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, pomnik Henryka Sienkiewicza przy liceum jego imienia, tablice pamiątkowe na budynku liceum  poświęcone nauczycielom i młodzieży walczącym o wolność Ojczyzny, pomnik księdza Jerzego Popiełuszki oraz pomniki i tablice pamiątkowe na Jasnej Górze.

W listopadzie wykonaliśmy w klasie okolicznościową gazetkę. Na zajęciach z wychowawcą rozmawialiśmy o historii naszej szkoły i najbliższej okolicy. Uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości i z dumą śpiewaliśmy hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Izabela Caban