Jesteś tutaj: Start / Strona główna /

"Nie ma kaleki, jest człowiek”

Maria Grzegorzewska

3 grudnia to czas, kiedy bardzo dużo mówi się o niepełnosprawności, ponieważ jest to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu chcieliśmy wzbudzić ciekawość wśród naszych uczniów, aby spróbowali poznać to, czego czasami się boją, od czego uciekają wzrokiem… Celem przygotowanej gazetki informacyjnej było zainteresowanie społeczności szkolnej właśnie niepełnosprawnością w różnych jej aspektach. Od stycznia rozpoczynamy projekt edukacyjny, który będzie miał na celu uświadamianie dzieci w młodszym wieku szkolnym, co to jest niepełnosprawność, jakie są jej rodzaje. Chcemy pozwolić dzieciom doświadczać, jak czuje się osoba z niepełnosprawnością, z jakimi problemami czy barierami styka się na co dzień.

Katarzyna Huras