„… Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz…”

Za nami trudne doświadczenia i rok nauki zdalnej. W piątek 25 czerwca 2021 wszyscy Uczniowie z oddziałów: I – VII otrzymali promocję do następnej klasy. Rozpoczęliśmy od pożegnania Ósmoklasistów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Poczesna – Pan mgr inż. Krzysztof Ujma, a także Pan Wojciech Opiłka – Radny Gminy Poczesna oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Izabela Turek. Po odśpiewaniu Hymnu, poczet flagowy przekazał flagę Uczniom klasy VII, którzy z szacunkiem przejęli nowe obowiązki, żegnając swoich starszych kolegów.

Pan Wójt i Pani Dyrektor – wspólnie wręczyli świadectwa ukończenia szkoły. Aż dziesięcioro Uczniów klasy VIII mogło się poszczycić świadectwem z wyróżnieniem, a byli to: Laura Brzeska, Dominik Grzyb, Kamil Wachowicz, Natalia Froch, Eliza Musiał, Alicja Kamińska, Kinga Romańska, Karol Walaszczyk, Joanna Kamińska i Kacper Obodecki. Wszyscy Absolwenci odebrali nagrody książkowe z rąk Pana Wojciecha Opiłki i Pani Izabeli Turek. W tym roku, po raz pierwszy, Rada Rodziców ufundowała także statuetki dla uhonorowania wybitnych osiągnięć: artystycznych, sportowych, recytatorskich i wokalnych. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Natalia Froch – za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne na rzecz Szkoły Podstawowej w Nieradzie; a także: Kamil Wachowicz, Kacper Obodecki, Joanna Kamińska, Laura Brzeska i Eliza Musiał – za reprezentowanie placówki w rywalizacjach sportowych.Pani Marta Muchla wręczyła nagrody specjalne Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nieradzie dla: najlepszej Uczennicy w szkole – Laury Brzeskiej ze średnią 5,67 oraz dla Natalii Froch - godnie reprezentującej placówkę w licznych konkursach i przeglądach muzycznych, w zmaganiach z utalentowanymi rówieśnikami z powiatu, ale i wygrywającej w przedsięwzięciach ogólnopolskich. Wiele ciepłych słów pod adresem Absolwentów wypowiedzieli wszyscy zaproszeni Goście. Niezapomniane wrażenie wywarło przemówienie Pani Doroty Wiśniewskiej, która żegnała swoich Wychowanków z matczyną czułością. Ósmoklasiści wyrazili wdzięczność Rodzicom i Nauczycielom kwiatami, uściskami oraz zaśpiewaną po mistrzowsku przez Natalię Froch - piosenką. Ostatnim akordem było przemówienie dyrektora szkoły.Pani Muchla podziękowała wszystkim zgromadzonym: Gościom, których przybycie podniosło rangę uroczystości, Nauczycielom, których codzienny trud i wysiłek umożliwił nabywanie nowych umiejętności i Rodzicom, których wychowanie, pełne cierpliwości i troski kształtowało osobowość tegorocznych Absolwentów. Zwracając się do Uczniów, powiedziała:

„ … Na drodze życia znaleźliście się dzięki Mamie, która wydała Was na świat, Tato – trzymał Was za rękę, teraz wybieracie własny szlak. Nie zawsze będzie łatwo, czasami przed Wami będą się piętrzyły trudności. Możecie się zatrzymać dla nabrania oddechu, ale nie wolno Wam stać w miejscu. Warto wdrapać się na górę, byście mogli tak, jak dzisiaj się rozejrzeć, zobaczyć, jakie możliwości oferuje Wam życie, byście wrócili tutaj, do swojej gminy, miejscowości, szkołyi mogli kontynuować dzieło swoich Rodziców i Dziadków…”.

Niepowtarzalna była także uroczystość wręczenia świadectw wśród Uczniów klasy III. Po wakacjach czeka Ich duża zmiana, związana z przejściem do pionu klas starszych. Poradzili sobie fantastycznie, czym udowodnili, że są na nią gotowi. Uczniowie pozostałych oddziałów odebrali: świadectwa, nagrody i dyplomy z rąk swoich wspaniałych Wychowawców. Z dumą informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 – średnią powyżej 4,75 – uzyskali: Laura Brzeska, Maria Pielka, Aleksandra Lesińska, Natalia Minkina, Natalia Kowalczyk, Zuzanna Górniak, Dominika Stępień, Hubert Wachowicz, Szymon Lesiński, Oliwia Kulawik, Jakub Dróżdż, Mateusz Sobala, Anna Kołodziejczyk, Bartosz Sobala, Zuzanna Kluba, Artur Młyńczyk, Adam Wołosz, Michalina Kulawik, Nella Dukat, Martyna Kocot, Natalia Kawka, Amelia Sirek, Maja Szyja, Dominik Grzyb, Kamil Wachowicz, Dominika Kowalska,
Zuzanna Stolarczyk, Ivo Wilk, Jędrzej Kukuła, Kacper Sobala, Natalia Froch, Eliza Musiał, Paweł Szyja, Alicja Kamińska, Kinga Romańska, Karol Walaszczyk, Jan Banasiak, Emilia Przybylska, Jakub Stępień, Weronika Kowalczyk, Maksymilian Sobczyk, Kacper Obodecki, Joanna Kamińska, Krzysztof Bolek, Marcel Chmielarz i Nikola Kołodziej.

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice i Uczniowie – gratulujemy!!! Wszystkim życzymy bezpiecznego, udanego wakacyjnego wypoczynku, słońca i mnóstwa powodów do radości. Dziękujemy za pracę na rzecz szkoły oraz Państwa Dzieci, naszych Uczniów – Nauczyciele, Pracownicy i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie.