Dlaczego wart być Nauczycielem?

Nauczyciel - ktoś, kto zawsze wysłucha, troszczy się i martwi. To taki ktoś, kto z Uczniami dzieli radość i cieszy się Ich sukcesami. Ktoś, kto pociesza, gdy jest źle i smutno, ktoś, kto wierzy wbrew nadziei. Nauczyciel z pasją, Nauczyciel z powołania – to ktoś, kto nie tylko uczy, ale i wychowuje.

Jakie to szczęście, że w naszej szkole jest Ich tak wielu. Najpiękniejszym prezentem dla Nauczyciela jest uśmiech Dziecka, a ukoronowaniem naszego wysiłku – mądry, zdolny, kreatywny Absolwent.

W 2021 roku najlepszy wynik uzyskała Laura Brzeska, która wraz z Rodzicami: Panią Iwoną i Panem Bogdanem – odbierała Nagrodę Wójta Gminy Poczesna – Pana mgr inż. Krzysztofa Ujmy. Gratulujemy: Laurze, Jej Rodzicom i Wychowawczyni Pani mgr Dorocie Wiśniewskiej, z dumą prezentując sylwetkę i osiągnięcia Absolwentki:

Laura Brzeska – absolwentka Szkoły Podstawowej w Nieradzie 2020/2021, która uzyskała najwyższą średnią ocen 5,67. Jest osobą ambitną, zdolną i pracowitą. Dzięki sumienności, rozwadze i aktywności na forum klasy, szkoły i środowiska uzyskała wzorową ocenę z zachowania. Konsekwentnie i uparcie dąży do obranego celu. Godnie reprezentowała naszą szkołę w licznych konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i olimpiadach. Odniosła wiele sukcesów w dziedzinie plastyki oraz muzyki, uczęszczając na zajęcia wokalne do Szkolnego Zespołu Wokalnego “Niezapominajki” i zajmując zaszczytne miejsca, a także zdobywając nagrody i wyróżnienia na szczeblu: gminnym, międzygminnym, powiatowym, wojewódzkim, jak również ogólnopolskim. Do największych osiągnięć Laury należą:

- I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Maryjnej “Sancta Maria” - Konkurs plastyczny Częstochowa 2021

- III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Maryjnej “Sancta Maria” - Konkurs plastyczny Częstochowa 2019

- II miejsce XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym “Szopka Bożonarodzeniowa” Poczesna 2018

- II miejsce XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym “Architektura mojego krajobrazu” Poczesna 2016

- II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym “Moja Wielkanoc” Poczesna 2020

- II miejsce w XIX Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym na Projekt Kartki Walentynkowej Konopiska 2020

- I miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni Maryjnej “Idziemy z Tobą Matko” Nierada 2018
(z zespołem wokalnym)

- I miejsce w III Archidiecezjalno - Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej Poczesna 2019
(z zespołem wokalnym)

- III miejsce w XV Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej Koziegłowy 2019 (z zespołem wokalnym)

Laura aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły i klasy, m.in., trzykrotnie pełniąc funkcję Przewodniczącej klasy (IV, VI oraz VIII). W roku szkolnym 2017/2018 pełniła także funkcję zastępcy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Nie tylko brała udział we wszystkich imprezach i uroczystościach szkolnych oraz środowiskowych, ale i miała wpływ na ich oprawę plastyczną i wokalną. W stosunku do kolegów i koleżanek zawsze pozostawała uczynna, lojalna i pomocna. Odznacza się wysoką kulturą osobistą, tolerancją i wrażliwością. Będąc członkiem Szkolnego klubu Wolontariatu, Laura angażowała się również w różne rodzaje aktywności na rzecz potrzebujących.

Pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Chorzenicach,
Pomoc Rodakom na Wileńszczyźnie, w tym akcja “Mikołaj na Kresach”,
Pomoc dla Domu Małego Dziecka,
Zbiórka pieniędzy na ” Górę grosza ”
Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Częstochowie,
Zbiórki na rzecz Fundacji Centarus – prowadzącej hospicjum dla zwierząt

Laura ma liczne zainteresowania pozaszkolne. W wolnym czasie gra na ukulele, czyta książki i rysuje.
Od czterech lat czynnie przynależy do Olimpijskiego Taekwon-Do Transforma Fight Team. Ma zielony pas z niebieską belką. Należy do młodzieżowej drużyny pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieradzie. Razem ze swoimi koleżankami z drużyny bierze udział w zawodach pożarniczych, zdobywając miejsca na podium. Poza Taekwondo i działalnością w straży, przez trzy lata grała w tenisa stołowego a przez cztery lata w gminnej młodzieżowej orkiestrze dętej w Poczesnej. Laura zasługuje na wyróżnienie za swoją wzorową postawę, stosunek do obowiązków i zaangażowanie. Taktowna i kulturalna – stanowi wzór do naśladowania dla młodszych koleżanek i kolegów. Jej życiowe pasje, wrodzona skromność, wrażliwość i szacunek wobec ludzi, sprawiają, że optymizmem patrzymy w przyszłość. Laura kontynuuje naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida wCzęstochowie, na profilu biologiczno-chemicznym.

Marta Muchla

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie