Angielski Dzień Mikołajkowy

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie  ubrani w mikołajkowe stroje . Dzieci na lekcjach z języka angielskiego poznali historię Świętego Mikołaja , oraz słownictwo związane Dniem Mikołajkowym. Zorganizowałam również fotobudkę Mikołajkową.

Oto kilka ciekawostek związanych z mikołajkami:

• Mikołajki jest to polska nazwa święta, które obchodzi się ku czci św. biskupa Mikołaja z Miry.
  • Tradycyjnym mikołajkowym podarkiem dla dzieci w Holandii są czekoladowe litery.
  • Osoba, która przynosi prezenty, ma wiele imion, zależnie od państwa i tradycji.
  • Rudolf i jego czerwony nos został wymyślony na potrzeby marketingowe w 1939 roku. Sieć domów towarowych Montgomery Ward zleciła stworzenie opowieści, która zwiększy świąteczne obroty.
  • W Austrii Świętemu Mikołajowi towarzyszy Krampus – pół-kozioł, pół-demon, który ma karać dzieci, które są niegrzeczne. W Holandii zaś jego pomocnik to Zwarte Piet (Czarny Piotruś).
  • Anita Strugacz