Andrzej Maleszka " Magiczne drzewo "

Książką, którą chciałabym polecić do przeczytania jest " Magiczne drzewo " Andrzeja Maleszki. Opowiada o magicznym drzewie powalonym przez burzę. Robiono z niego różne przedmioty, a w każdym zachowała się cząstka magicznej mocy. Jednym z nich było czerwone krzesło, od którego wszystko się zaczęło.

Dzieci, które je znalazły, przeżywały fantastyczne przygody. Spełniały się ich życzenia, dobre, jak również te złe. W jednej z takich przygód musiały odzyskać swoich rodziców, którzy pod wpływem magicznej mocy wyjechali na rok, zostawiając je z podłą ciotką.

Moim zdaniem ta książka jest bardzo wciągająca, a przygody w niej opisywane budzą dreszcze i emocje. Polecałabym ją osobom lubiącym powieści fantastyczne i przygodowe.

Julia Błaszak klasa V