Agnieszka Chylińska „Zezia, Giler i Oczak”

Ostatnio przeczytałam książkę pod tytułem "Zezia,Giler i Oczak autorstwa Agnieszki Chylińskiej. Książka opowiada o losach małej dziewczynki Zezi (Zuzi) i jej młodszym bracie Gilerze (Czarku).Oboje dowiadują się, że będą mieli jeszcze jedno rodzeństwo. Mama i tata Zezi i Gilera  postanawiają kupić nowy, większy dom. Dziewczynka jednak nie jest z tego powodu zadowolona, ponieważ muszą się przeprowadzić w zupełnie nowe miejsce, zmienić dotychczasowy klimat.

Tuż przed przeprowadzką Zezia była strasznie smutna. Przed wyjazdem postanowiła wszystkich swoich najbliższych pożegnać. Pożegnała się z

Julką (przyjaciółką) a nawet z nieznajomą z ulicy. Nadszedł dzień wielkiej wyprowadzki Zezi. Tata powiedział jej, że tam gdzie się przeprowadzają będzie fajnie i jest pięknie. Dziewczynka uwierzyła w słowa taty. Gdy Zezia i Giler wsiadali do auta, Zezia udała, że boli ją brzuch. Jednak mama ani tata nie nabrali się na to. Gdy cała rodzina dotarła na miejsce, Zezia zobaczyła piękny dom z ogromnym podwórkiem. Rodzice oprowadzili dzieci po domu. Zezia nie była wcale zadowolona z wyprowadzki, ale chyba o tym zapomniała.

Jeśli chcecie poznać dalsze przygody Zezi i Gilera przeczytajcie książkę "Zezia,Giler i Oczak".

Agnieszka Pietraszewska