Szkoła Podstawowa w Nieradzie

42-262 Michałów

ul. Laurowa 54

Tel: (34) 327-44-88

nieradaszkola@op.pl
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Powiększ obraz

Gazetka zimowa

Poznaj zasady bezpiecznych zabaw na lodzie

  1. Jeżdżąc na łyżwach korzystaj tylko z zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk. Nie wolno urządzać ślizgawek i lodowisk na jeziorach, rzekach, stawach oraz innych zbiornikach wodnych.
  2. Niedopuszczalne są zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz pływających krach.
  3. Pamiętaj! Cienki i kruchy lód może się załamać pod ciężarem człowieka – to jest główna przyczyna wielu wypadków i utonięć w okresie zimowym.
  4. Szczególnie niebezpieczne są miejsca w pobliżu ujść rzek, nurty rzek, ujścia kanałów, ujścia ścieków, ujęcia wody, mosty, śluzy, wszelkie pomosty, miejsca na lodzie z występującymi rysami i pęknięciami.
  5. Do zjeżdżania na sankach, nartach lub urządzenia ślizgawki wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego.
  6. W zimie bądź szczególnie ostrożny - spadające sople lodu, zaśnieżone i oblodzone chodniki mogą stać się przyczyną wypadku.
  7. W przypadku załamania lodu zagrożenie stanowi bardzo niska temperatura wody i otoczenia, zimowy strój oraz trudności z wydostaniem się na powierzchnię lodu. W takim przypadku wzywaj pomocy, połóż się płasko na wodzie, rozłóż szeroko ręce i próbuj wpełznąć na lód. Staraj się poruszać w kierunku brzegu leżąc na lodzie.

PAMIĘTAJ!

ZABAWY NA LODZIE ZAWSZE NIOSĄ ZE SOBĄ NIEBEZPIECZEŃSTWO ZARWANIA SIĘ POKRYWY LODOWEJ. ZNAJĄC PODSTAWY ZACHOWANIA NA LODZIE CHRONISZ SIEBIE I NAJBLIŻSZYCH

 

  Anita Strugacz

Czytaj więcej oGazetka zimowa
Powiększ obraz

Kosmonauci

Czytaj więcej oKosmonauci
Powiększ obraz

Kosmonauci

Czytaj więcej oKosmonauci
Powiększ obraz

Kampania edukacyjno-informacyjna „Śląskie. Odzyskana energia”.

Dzieci z oddziału przedszkolnego 5,6-latków oraz uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w zajęciach w związku z prowadzoną przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego kampanią edukacyjno-informacyjną „Śląskie. Odzyskana energia”. W grupie przedszkolaków przeprowadzono dwa zajęcia, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych poprzez: wyrabianie wśród dzieci nawyku dbania o środowisko naturalne, wyrabianie wśród nich nawyku segregowania odpadów, przekazanie i usystematyzowanie wiedzy na temat rodzajów odpadów, zaznajomienie dzieci z pojęciami: śmieci, odpady, segregacja. W klasie IV i V uczniowie  podczas zajęć rozmawiali o ekologii oraz o tym, jakie zagrożenia niesie za sobą nieodpowiedzialna konsumpcja. Z zaciekawieniem obejrzeli oni  prezentację multimedialną. Ogromnym zaskoczeniem okazały się dane dotyczące ilości generowanych odpadów. Drugie spotkanie poświęcone było rzeczowej analizie opakowań – śmieci z naszych gospodarstw domowych. Uczniowie dokonali ich segregacji oraz wskazali zalety i wady. Przy okazji tych działań poruszony został niezwykle ważny temat recyklingu. Udział w kampanii uzmysłowił uczestnikom wiele istotnych spraw. Skłonił do samooceny oraz do wyciągnięcia kilku wniosków. Zajęcia zakończyły się stwierdzeniem: W naszych rękach los Ziemi.

 

Marzena Sapalska, Anna Lula

 

Czytaj więcej oKampania edukacyjno-informacyjna „Śląskie. Odzyskana energia”.
Powiększ obraz

Koncert edukacyjny poświęcony polskiemu kompozytorowi Stanisławowi Moniuszce.

Dnia 6 lutego 2019r. klasa IV i VI była w filharmonii częstochowskiej na audycji muzycznej pt.: "Muzyka na językach". Śpiew to bardzo ważna część muzycznego świata. Uczniowie podczas audycji poznali różne formy muzyki wokalnej. Wysłuchali pieśni Stanisława Moniuszki ponieważ 2019 rok jest poświęcony temu polskiemu kompozytorowi.

Dorota Wiśniewska

Czytaj więcej oKoncert edukacyjny poświęcony polskiemu kompozytorowi Stanisławowi Moniuszce.
Powiększ obraz

Tworzymy z plasteliny

Czytaj więcej oTworzymy z plasteliny
Powiększ obraz

Kosmonauci

Czytaj więcej oKosmonauci