Szkoła Podstawowa w Nieradzie

42-262 Michałów

ul. Laurowa 54

Tel: (34) 327-44-88

nieradaszkola@op.pl
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Powiększ obraz

Walentynki wkrótce!

Tak się bawili uczniowie klas 4-8 na dyskotece Walentynkowej w dniu 7.02.2019 r. zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej oWalentynki wkrótce!
Powiększ obraz

Góra Gosza

Uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych, jak co roku bardzo zaangażowali się w akcję " Góra Grosza". Wynik jest imponujący 23 kg! Dziękuję wszystkim za udział -Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej oGóra Gosza
Powiększ obraz

Orkiestra kosmiczna grająca na folii aluminiowej

Czytaj więcej oOrkiestra kosmiczna grająca na folii aluminiowej
Powiększ obraz

Zabawy muzyczne z folią

Czytaj więcej oZabawy muzyczne z folią
Powiększ obraz

Poznajemy pracę leśniczego

W ramach działań w zakresie preorientacji zawodowej dzieci z naszego przedszkola gościły Panią Kasię z Nadleśnictwa Złoty Potok. Pani leśnik opowiedziała o swojej pracy. Dzieci z ciekawością przysłuchiwały się opowieściom o zwierzętach i roślinach jakie można spotkać w naszych lasach. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat zasad zachowania się w lesie oraz poznały pracę leśniczego. Uzupełnieniem tych wiadomości były dwie opowieści filmowe: „Leśna wycieczka” oraz „Dzik Ryjo”. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć poroże jelenia. Miały także zadanie do wykonania dopasować tropy do zwierząt, które je zostawiły. Przedszkolaki wspólnie z gościem układały puzzle, z których powstał obrazek lasu wraz z jego mieszkańcami. Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów wzbudzają u dzieci duże zainteresowanie przedstawianymi zawodami.

 Monika Matysiak

 

Czytaj więcej oPoznajemy pracę leśniczego
Powiększ obraz

Spotkanie z panią leśnik w klasie VIII

Uczniowie kl. VIII w dniu 08.02.2019r. mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracownikiem Nadleśnictwa Złoty Potok. Celem spotkania było wsparcie uczniów w planowaniu ścieżki

edukacyjno – zawodowej. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką zawodu leśnika, drogą awansu zawodowego w leśnictwie, zostali także zaznajomieni z gatunkami fauny i flory występującymi na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Monika Matysiak

Czytaj więcej oSpotkanie z panią leśnik w klasie VIII

Spotkanie z panią leśnik w klasie VIII

Czytaj więcej oSpotkanie z panią leśnik w klasie VIII

Poznajemy pracę leśniczego-oddziały przedszkolne

Czytaj więcej oPoznajemy pracę leśniczego-oddziały przedszkolne
Powiększ obraz

Z serduszkiem...

Czytaj więcej oZ serduszkiem...