Szkoła Podstawowa w Nieradzie

42-262 Michałów

ul. Laurowa 54

Tel: (34) 327-44-88

nieradaszkola@op.pl
Jesteś tutaj: Start / Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

Artykuły

Powiększ obraz

Druga wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie

27 lutego 2018 roku kolejna grupa uczniów, tym razem z klasy V, VI i VII odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Częstochowie.

Siódmoklasiści  wzięli udział w lekcji na temat Jak szukać, żeby znaleźć? Na zajęciach wyszukiwali informacje w tradycyjnych źródłach, takich jak słowniki, encyklopedie, leksykony oraz w źródłach nowoczesnych. Poznali zasady korzystania z elektronicznego katalogu bibliotecznego i otwartych zasobów edukacyjnych oraz zasady zaawansowanego wyszukiwania informacji w Internecie.

Uczniowie klasy piątej i szóstej zwiedzali wypożyczalnię książek, pracującą w oparciu o nowoczesne systemy informacyjne. Odwiedzili czytelnię z księgozbiorem podręcznym,  czytelnię czasopism i wypożyczalnię multimediów. Następnie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat Warto być tolerancyjnym. Pani bibliotekarka przygotowała ciekawe quizy i zabawy, które pozwoliły  przypomnieć uczniom, co oznaczają pojęcia: tolerancja, dyskryminacja, respektowanie zasad poszanowania odmienności drugiego człowieka. Na zakończenie zajęć wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzięki wizycie w bibliotece mogli poznać kulisy pracy bibliotekarza oraz lepiej zrozumieć, jak ważna jest tolerancja w życiu codziennym.

Izabela Caban

Czytaj więcej o: Druga wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie
Powiększ obraz

Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie

16 stycznia 2018r. uczniowie klasy I i III odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Częstochowie. Celem wycieczki było zapoznanie z funkcjonowaniem biblioteki pedagogicznej oraz uczestnictwo w lekcjach bibliotecznych.

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w lekcji na temat Zwierzęta małe i duże w polskiej poezji i piosence. Lekcja ta była połączona z warsztatami dla najmłodszych, podczas których słuchali wierszy, obejrzeli prezentację multimedialną oraz rozwiązywali zagadki o zwierzętach i układali puzzle na tablicy interaktywnej. Po lekcji zwiedzili bibliotekę.

Trzecioklasiści mieli okazję zobaczyć wypożyczalnię książek, pracującą w oparciu o nowoczesne systemy informacyjne. Odwiedzili czytelnię z księgozbiorem podręcznym,  czytelnię czasopism i wypożyczalnię multimediów.

Następnym punktem wizyty w bibliotece była lekcja biblioteczna na temat Jak się uczyć, aby umieć?. Pani bibliotekarka przygotowała ciekawe quizy i zabawy, dzięki którym dzieci poznały metody i techniki nabywania wiedzy, takie jak wykonywanie notatek, korzystanie z indeksów, spisów treści itp. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia i zgodnie stwierdzili, że chętnie przyjadą tutaj ponownie.

Izabela Caban

 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie