Klasa VIII

Jesteś tu: Strona główna » Klasa VIII

Wychowawca: mgr Alicja Golis

  • 100 lat Niepodległej!

11 listopada 2018r. minęło 100 lat odkąd nasza Ojczyzna wybiła się na niepodległość. Z tej okazji przygotowaliśmy symboliczną gazetkę oraz na lekcji języka polskiego próbowaliśmy określić Czym jest dla nas Ojczyzna? Cała klasa wysłuchała uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas której mieliśmy honor stać w poczcie flagowym. Wielkim przeżyciem było również odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji Rekord dla Niepodległej.

100 lat Niepodległej!

Z okazji corocznie obchodzonego Dnia Chłopaka koleżanki z klasy VIII złożyły swoim kolegom serdeczne życzenia i podarowały okazjonalne upominki. Na osłodę każdy poczęstował się wafelkiem. Dziękujemy naszym Mamom za pomoc w zorganizowaniu tego miłego klasowego święta.

Najlepsze życzenia dla naszych kolegów!
czytaj więcej

W czwartek 20 września br. wyruszyliśmy do Krakowa. Celem naszej wycieczki było złożenie hołdu Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz odwiedzenie tych miejsc, które łączą się z walką o niepodległość naszej Ojczyzny.

Do Krakowa dojechaliśmy pociągiem. Była to dla nas dodatkowa atrakcja. Nasz wyjazd również był realizacją projektu Jesteśmy przewodnikami po Krakowie. Zwiedzając miasto omawialiśmy jego zabytki korzystając z przygotowanych materiałów oraz aplikacji mobilnej Kraków.pl


Alicja Golis

Dla Niepodległej – udział klasy VIII w akcji z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
czytaj więcej
  • To już ósma klasa...

Zaczął się nowy rok szkolny. Dla nas to ostatni rok nauki w szkole podstawowej. Jesteśmy najstarszą klasą. Przed nami trudny Egzamin ósmoklasisty. Wierzymy, że dzięki wytrwałości i zaangażowaniu uda nam się pokonać wszelkie trudności.

 

W tym roku szkolnym w skład samorządu klasowego weszli:

Kamil Kaźmierczak – przewodniczący klasy

Julia Błaszak – zastępca przewodniczącego

Katarzyna Banasiak - skarbnik

To już ósma klasa...

8 maja udaliśmy się na wycieczkę do Sandomierza. Była ona zwieńczeniem projektu edukacyjnego Piękna nasza Polska cała… Jedziemy do Sandomierza. Miasto to urzekło nas swym pięknem podczas oglądania serialu telewizyjnego pt. Ojciec Mateusz, stąd wybór tematu naszego projektu.

Uroda Sandomierza nas urzekła. A spotkanie ekipy filmowej kręcącej kolejny odcinek serialu był dla nas wielką niespodzianką.

Alicja Golis

Szlakiem ojca Mateusza
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |