Klasa VIII

Jesteś tu: Strona główna » Klasa VIII

Wychowawca: mgr Alicja Golis

  • To już ósma klasa...

Zaczął się nowy rok szkolny. Dla nas to ostatni rok nauki w szkole podstawowej. Jesteśmy najstarszą klasą. Przed nami trudny Egzamin ósmoklasisty. Wierzymy, że dzięki wytrwałości i zaangażowaniu uda nam się pokonać wszelkie trudności.

 

W tym roku szkolnym w skład samorządu klasowego weszli:

Kamil Kaźmierczak – przewodniczący klasy

Julia Błaszak – zastępca przewodniczącego

Katarzyna Banasiak - skarbnik

To już ósma klasa...

8 maja udaliśmy się na wycieczkę do Sandomierza. Była ona zwieńczeniem projektu edukacyjnego Piękna nasza Polska cała… Jedziemy do Sandomierza. Miasto to urzekło nas swym pięknem podczas oglądania serialu telewizyjnego pt. Ojciec Mateusz, stąd wybór tematu naszego projektu.

Uroda Sandomierza nas urzekła. A spotkanie ekipy filmowej kręcącej kolejny odcinek serialu był dla nas wielką niespodzianką.

Alicja Golis

Szlakiem ojca Mateusza
czytaj więcej

Nadeszły do nas zdjęcia naszej podopiecznej - klaczy Wizny. Już niedługo odwiedzimy Folwark Centaurusa w Szczedrzykowicach. Póki co zapraszamy do obejrzenia Wizny z wiosennej sesji zdjęciowej.

 

Pozdrowienia z Centaurusa
czytaj więcej

19 kwietnia br. odwiedziliśmy Muzeum Śląskie w Katowicach. Jest ono instytucją Kultury Samorządu Województwa Śląskiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcji plastyki pt. W ciemni fotoamatora. Podczas zajęć każdy z nas mógł samodzielnie wywołać zdjęcie lub wykonać fotogram. Po tych rewelacyjnych eksperymentach w ciemni fotograficznej obejrzeliśmy wystawę malarstwa polskiego. Pani Sylwia Rogacz była naszym przewodnikiem i komentowała techniki malarskie, które poznaliśmy w ostatnim czasie na lekcjach plastyki. Po wyjściu z galerii udaliśmy się do wieży szybu pozostałego po kopalni Katowice. Wjazd nowoczesną windą na platformę widokową był dla nas nie lada atrakcją. Tu mogliśmy podziwiać panoramę stolicy naszego województwa.

Nasza wycieczka zakończyła się obejrzeniem gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. 

Alicja Golis

Wyjazd do Muzeum Śląskiego w Katowicach
czytaj więcej

Marzec wyjął grosik srebrny,

teraz będzie mu potrzebny.

Do kwiaciarni marzec pobiegł,

kupić bukiet na Dzień Kobiet.

 

Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom, naszym koleżankom z klasy i całej szkoły składają chłopaki z klasy siódmej.

8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |