Kącik sportowy

Jesteś tu: Strona główna » Kącik sportowy

  • Podsumowania ciąg dalszy...

W minionym tygodniu (tj. 25 - 28.09) w naszej szkole odbywał się Europejski  Tydzień Sportu. W rywalizacji sportowej uczestniczyły oddziały przedszkolne oraz klasy 1 - 8.

25. 09 zmagania sportowe rozpoczęły Maluchy (3-latki) z naszego przedszkola. Miały One do pokonania tor przeszkód, w którym bardzo pomocni okazali się być uczniowie klasy 4. Następnie 4,5-latki rozpoczęły wyścigi rzędów na wesoło, w których Wszyscy okazali się być zwycięzcami. Równie dobrze spisali się Oni w zabawach z chustą animacyjną. 6-latki z kolei wraz ze swoimi Rodzicami brali udział w wyścigach rzędów oraz w grach i zabawach na wesoło. 26.09 (tj. czwartek) był dniem sportowych zmagań uczniów klasy 1 wraz z Ich Rodzicami. Tematem rywalizacji sportowej były tory przeszkód oraz zabawy ruchowe z chustą animacyjną. Zwycięzcami okazali się być wszyscy uczniowie. Rywalizację sortową zakończyła klasa 2 i 3 grą w "Dwa ognie ". W tej konkurencji młodszym kolegom pomagali uczniowie klasy 7.Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za liczny i aktywny udział, a Uczniom za zaangażowanie. Ja z kolei jako koordynator dziękuję wszystkim Nauczycielom za pomoc i wkład pracy przy organizacji imprezy sportowej.

  Olga Jadczyk

                

Kolejny rok i kolejny raz udział naszej szkoły w Europejskim Tygodniu Sportu Szkolnego. Inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu promować sport oraz aktywność fizyczną w całej Europie bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Nasza szkoła w dniach 25-28 września pod hasłem ,,Sportowa zdrowa i aktywna Nierada" wzięła aktywny udział w akcji . Uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami uczestniczyli w grach zespołowych międzyklasowych . Była rywalizacja w dwa ognie , w piłkę koszykówką, piłkę ręczną oraz piłkę nożną .Oprócz aktywności fizycznej ważną rolę odgrywa w życiu zdrowe odżywianie i warto dodać że uczniowie klasy VIII przygotowali pyszne i zdrowe sałatki owocowe . Dziękuję wszystkim uczniom rodzicom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie w akcję promującą aktywność ruchową oraz za wspaniały doping podczas zawodów oraz gier i zabaw sportowych .

Monika Mercik

czytaj więcej

               Czas na aktywność czas na Europejski Tydzień Sportu Szkolnego. Akcja pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. ETSS to promowanie aktywności fizycznej i sportu na poziomie lokalnym bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Liczy się zapał i dobra zabawa. Również nasza szkole po raz kolejny przystępuje   do Europejskiego Tygodnia Sportu Szkolnego pod hasłem ,,Sportowa, zdrowa i aktywna Nierada". 

W dniach 25- 28 września odbywać się będą zabawy ruchowe, taneczne w przedszkolu oraz zerówce wraz z rodzicami , zawody  sportowe; rywalizacja sportowa w klasach 0 -VIII , klasy IV- VIII zawody miedzyklasowe  natomiast uczniowie  klasy VIII wykonywać będą zdrowe sałatki owocowe ponieważ zdrowe żywienie idzie w parze z aktywnością fizyczną.  W zabawach udział wezmą  wszyscy uczniowie,  rodzice oraz nauczyciele.  Wszystkich  bardzo serdecznie zapraszamy do  włączenia się w akcję promującą aktywność fizyczną.

czytaj więcej

Kolejny rok Szkolnej Ligi Sportowej za nami. Nasza szkoła po zaciętej rocznej rywalizacji zajęła zaszczytne III miejsce. Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach dziękuję bardzo za trud wysiłek i ogromne zaangażowanie.

Monika Mercik 

czytaj więcej

W Poczesnej odbyły się ostatnie zawody w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Szkolnej Ligi Sportowej. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła po zaciętych meczach V miejsce. Ogromne brawa i gratulacje.

Monika Mercik

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |