Klasa IV

Jesteś tu: Strona główna » Klasa IV

Wychowawca: mgr Izabela Caban

W dniu 14 maja 2018r. uczniowie klasy III uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pod kierunkiem przewodnika poznali: Wzgórze Wawelskie, Smoczą Jamę, Pomnik Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem, Bulwary Wiślane, Plac św. Marii Magdaleny, Wieżę Ratuszową, Sukiennice, Bazylikę Mariacką, Rynek Główny i wiele innych zabytkowych miejsc. Podczas spaceru wysłuchali licznych krakowskich legend i podań. W Krakowie uczniowie realizowali także zajęcia w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość", które prowadziły Panie Anna Mrozek i Marzena Sapalska.

Poznajemy Kraków
czytaj więcej

W dniu 14. 03. 2018 r uczniowie klasy III wzięli udział w akcji „Marzycielska poczta - napisz list do chorego dziecka”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie bardzo się przejęli losem 11 letniej Martynki oraz 9 letniego Mateusza. Z wielkim zapałem pracowali, czego efektem są ciekawe listy, pięknie ozdobione. Dzieci miały okazję do zastanowienia się nad wartością zdrowia w życiu człowieka. Dla uczniów klasy III było to cenne doświadczenie.

Monika Matysiak

Marzycielska poczta
czytaj więcej

Realizując zadania z zakresu podstawowej profilaktyki prozdrowotnej, uczniowie kl. III w dniu 15 marca odwiedzili Ośrodek Zdrowia w Poczesnej. Pani pielęgniarka Małgorzata Caban zaprezentowała dzieciom wyposażenie wszystkich gabinetów lekarskich. Uczniowie obejrzeli mikroskop, aparat do badania USG, lampę bakteriobójczą, aparat do pomiaru poziomu hemoglobiny we krwi, glukometr do badania cukru we krwi, zestaw narzędzi chirurgicznych, zestaw do szycia ran i inne. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem panią Dorotą Ali-Bologun. Pani doktor przedstawiła wiele cennych rad dotyczących dbania o zdrowie. Zwróciła uwagę na konieczność częstego, dokładnego mycia rąk.

Wycieczka do ośrodka zdrowia
czytaj więcej
W dniu 7.O3.2018r. w klasie III odbyło się spotkanie z  przedstawicielami Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.Pani dyrektor Bożena Turek powitała zaproszonych gości, którymi byli starszy kapitan Paweł Penar i strażak Paweł Turek.Strażacy opowiadali o specyfice służby i organizacji pracy.Prezentowali sprzęt, który przywieźli:
-ubranie specjalne
-sprzęt ochrony dróg oddechowych
-kamerę termowizyjną
-radiostację przenośną
-gaśnicę proszkową
-sprzęt i armaturę wodno pianową i węże pożarnicze, rozdzielacz, prądownicę wodną i pianową, kurtynę wodną.
Zaprezentowali proces przygotowania się strażaka do pracy w zagrożeniu.Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem,podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.Dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Zafascynowani uczniowie już snują marzenia jakimi dzielnymi strażakami będą w przyszłości.
Spotkanie ze strażakami
czytaj więcejZabawa karnawałowa uczniów klas I-III

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |

Galerie