Klasa IV

Jesteś tu: Strona główna » Klasa IV

Wychowawca: mgr Izabela Caban

  • Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka, w piątek, dziewczyny złożyły swoim kolegom z klasy serdeczne życzenia i wręczyły upominki. Z tej okazji wszyscy świetnie bawili się też na szkolnej dyskotece.

  • Rozpoczynamy naukę w klasie IV
Samorząd klasowy:

przewodniczący: Krzysztof Bolek

zastępca: Michał Turek

skarbnicy: Aleksandra Turek i Paweł Szyja
 
Rozpoczynamy naukę w klasie IV

W dniu 14 maja 2018r. uczniowie klasy III uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pod kierunkiem przewodnika poznali: Wzgórze Wawelskie, Smoczą Jamę, Pomnik Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem, Bulwary Wiślane, Plac św. Marii Magdaleny, Wieżę Ratuszową, Sukiennice, Bazylikę Mariacką, Rynek Główny i wiele innych zabytkowych miejsc. Podczas spaceru wysłuchali licznych krakowskich legend i podań. W Krakowie uczniowie realizowali także zajęcia w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość", które prowadziły Panie Anna Mrozek i Marzena Sapalska.

Poznajemy Kraków
czytaj więcej

W dniu 14. 03. 2018 r uczniowie klasy III wzięli udział w akcji „Marzycielska poczta - napisz list do chorego dziecka”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie bardzo się przejęli losem 11 letniej Martynki oraz 9 letniego Mateusza. Z wielkim zapałem pracowali, czego efektem są ciekawe listy, pięknie ozdobione. Dzieci miały okazję do zastanowienia się nad wartością zdrowia w życiu człowieka. Dla uczniów klasy III było to cenne doświadczenie.

Monika Matysiak

Marzycielska poczta
czytaj więcej

Realizując zadania z zakresu podstawowej profilaktyki prozdrowotnej, uczniowie kl. III w dniu 15 marca odwiedzili Ośrodek Zdrowia w Poczesnej. Pani pielęgniarka Małgorzata Caban zaprezentowała dzieciom wyposażenie wszystkich gabinetów lekarskich. Uczniowie obejrzeli mikroskop, aparat do badania USG, lampę bakteriobójczą, aparat do pomiaru poziomu hemoglobiny we krwi, glukometr do badania cukru we krwi, zestaw narzędzi chirurgicznych, zestaw do szycia ran i inne. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem panią Dorotą Ali-Bologun. Pani doktor przedstawiła wiele cennych rad dotyczących dbania o zdrowie. Zwróciła uwagę na konieczność częstego, dokładnego mycia rąk.

Wycieczka do ośrodka zdrowia
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |

Galerie