Niepodległa

Jesteś tu: Strona główna » Niepodległa

Dnia 17 września 2018r. grupa 5,6-latków udała się na wycieczkę do Częstochowy. Jej celem było poznanie kart z historii naszej Ojczyzny - ważne wydarzenia oraz postacie w nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spacerując z Placu Władysława Biegańskiego w kierunku błoni Jasnej Góry dzieci słuchały opowieści nauczyciela nawiązujących do obserwowanych miejsc, pomników. Poznawały historię Polski oraz ważne postacie dla miasta Częstochowy. 

Śladami naszej historii
czytaj więcej

Dziewczynki Agatka i Julia z grupy 5,6 -latków wykonały prace plastyczne na temat "Laurka dla mojej Ojczyzny", które zostały przekazane na konkurs w ramach projektu "Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje".

Laurka dla mojej Ojczyzny
czytaj więcej

05.06.2018r. w grupie 5-6 – Latków odbyła się lekcja geografii. Pani  Iwona Kołodziejczyk zaprezentowała przedszkolakom mapę Polski i omówiła ukształtowanie terenu. Dzieci były bardzo zainteresowane i w skupieniu słuchały Pani Iwonki. Popisały się również dużym zasobem wiedzy na temat Polski. Jako podsumowanie zajęć dzieci wykonały fizyczną mapę Polski z plastikowych nakrętek, uwzględniając informacje uzyskane podczas zajęć.

Zajęcia przeprowadzono w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania Niepodległości.

Martyna Knysak

Lekcja geografii w grupie 5-6 – Latków
czytaj więcej

27 maja w Sali Papieskiej na Jasnej Górze w Częstochowie odbyła się uroczysta Gala Festiwalu Sancta Maria pod hasłem:,,Maryja mamą naszego Narodu” podczas, której odbył się koncert laureatów oraz zostały wręczone nagrody dla zwycięzców Ogólnopolskiego Festiwalu ,,Sancta Maria”. Patronat honorowy Festiwalu pełnili:

  • Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer
  • Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo
  • Przeor Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze o.Marian Waligóra
  • Krajowy duszpasterz Muzyków Kościelnych o. Nikodem Kilnar

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu są  uczennice  naszej szkoły:


I miejsce w konkursie wokalnym zajęła uczennica klasy V: Marcelina Caban


III miejsce w konkursie wokalnym zajęła uczennica klasy II: Michalina Kulawik


III miejsce w konkursie wokalnym zajęła uczennica klasy V: Natalia Froch


I miejsce w konkursie plastycznym zajęła uczennica klasy II: Oliwia Kulawik


Dziewczynki przygotowywały Panie: Dorota Wiśniewska oraz Katarzyna Kamińska

                                                                                                 GRATULACJE!

Katarzyna Kamińska

MARYJA MAMĄ NASZEGO NARODU
czytaj więcej

Jak co roku uczniowie klasy 5 uczestniczą w zajęciach terenowych realizowanych w formie Questu - wyprawy, której celem jest odkrycie skrzyni ze skarbem. Zanim znajdziemy skrzynię musimy odgadnąć hasło szukając odpowiedzi na zagadki, związane z obiektami występującymi na trasie marszu. Trasę tę podpowiada  Quest umieszczony na stronie internetowej Stowarzyszenia Bractwo Kuźnic  - Quest „Po obu stronach Warty. Poczesna, Nowa Wieś, Zawodzie”. Według autorów Questu czas przejścia proponowanej trasy to 60 minut, jednak nam zajmuje zawsze znacznie więcej czasu ponieważ poszerzamy tematykę zajęć o dodatkowe elementy. Tym razem, w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę  skupiliśmy się na historii naszej okolicy na tle wydarzeń z  dziejów Polski. 

W stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę poznajemy dzieje naszej „małej ojczyzny”
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Galerie