Niepodległa

Jesteś tu: Strona główna » Niepodległa

Jak co roku uczniowie klasy 5 uczestniczą w zajęciach terenowych realizowanych w formie Questu - wyprawy, której celem jest odkrycie skrzyni ze skarbem. Zanim znajdziemy skrzynię musimy odgadnąć hasło szukając odpowiedzi na zagadki, związane z obiektami występującymi na trasie marszu. Trasę tę podpowiada  Quest umieszczony na stronie internetowej Stowarzyszenia Bractwo Kuźnic  - Quest „Po obu stronach Warty. Poczesna, Nowa Wieś, Zawodzie”. Według autorów Questu czas przejścia proponowanej trasy to 60 minut, jednak nam zajmuje zawsze znacznie więcej czasu ponieważ poszerzamy tematykę zajęć o dodatkowe elementy. Tym razem, w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę  skupiliśmy się na historii naszej okolicy na tle wydarzeń z  dziejów Polski. 

W stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę poznajemy dzieje naszej „małej ojczyzny”
czytaj więcej

Uczniowie klasy I i II uczestniczyli w wycieczce do miejsc użyteczności publicznej na terenie gminy Poczesna. Podczas wyjazdu uczniowie byli w Ośrodku Zdrowia w Poczesnej .Obejrzeli gabinety lekarskie i laboratorium. Poznali pracę lekarza i pielęgniarki. Uczniowie zwiedzili Komisariat Policji, gdzie zapoznali się z pracą policjantów. Obejrzeli prezentację multimedialną pt.: Niebezpieczeństwa jakie można spotkać w Internecie . Zapoznali się również z działalnością  Urzędu Gminy. Odwiedzili Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poczesnej.

A.Majcherczyk, K.Kamińska

 Poznajemy naszą małą Ojczyznę- gmina Poczesna
czytaj więcej

W związku z realizowanym w oddziałach przedszkolnych projektem "Przedszkolaki poznają swoją Ojczyznę", dzieci uczestniczyły w uroczystej szkolnej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Kostytucji 3 Maja. W każdej grupie przedszkolaki przypomniały wiersz Władysława Bełzy pt."Katechizm polskiego dziecka" oraz rozmawiały o symbolach narodowych. Wspólnie z nauczycielami dzieci wykonały flagę Polski nawiązując do Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które przypada 2 maja. 

Nasze barwy ojczyste
czytaj więcej

W tym roku szkolnym obchody Dnia Ziemi w naszej szkole odbywają się pod hasłem - Polskie Skarby Przyrody i Kultury.Taka tematyka związana jest z działaniami „Dla Niepodległej” z okazji 100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Warto przy okazji akcji mających na celu dbanie o środowisko zwrócić uwagę na piękno naszej ojczystej przyrody. Dlatego na korytarzach szkolnych przez kolejny tydzień pojawiać się będą  plansze przygotowane przez uczniów klasy VII, które prezentować będą piękno naszej Ojczyzny, miejsca, które warto poznać gdyż stanowią atrakcje turystyczne o znaczeniu europejskim a nawet światowym o czym świadczy umieszczenie ich na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.

DZIEŃ ZIEMI 2018
czytaj więcej

Przedszkolaki przygotowywały prace plastyczne na konkurs inspirowane wierszem Władysława Bełzy pt."Katechizm polskiego dziecka".

Kto Ty jesteś? Polak mały.
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Galerie