Klasa I

Jesteś tu: Strona główna » Klasa I

Wychowawcy: mgr Anna Mrozek, mgr Katarzyna Huras

Uczniowie klasy I w październiku rozpoczęli realizację programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Zajęcia były prowadzone przez 45 minut raz w tygodniu, było 5 takich spotkań. Na zakończenie programu uczniowie rozwiązali na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Test ten pozwolił na weryfikację swojej wiedzy oraz jej utrwalenie.

Akademia Bezpiecznego Puchatka
czytaj więcej

Uczniowie kl. I poznali wesołe przygody Plastusia. Chętnie opowiadali jego historie. Z radością ulepili Plastusia z plasteliny. Słuchali także opowiadania o Kubusiu Puchatku.

Czytamy
czytaj więcej

Uczniowie klasy I z zaangażowaniem przygotowywali sałatki z różnych owoców i warzyw. Doskonalili swoją umiejętność krojenia i obierania. Zwrócili szczególną uwagę na zasady bezpiecznego posługiwania się ostrymi narzędziami  tj. nóż, tarka. Pamiętali też o higienie przygotowywania posiłków i zasadach pomocy koleżeńskiej podczas wszystkich czynności. Zadbali również o posprzątanie stanowiska pracy. Następnie mogli zjeść samodzielnie przygotowane i zdrowe sałatki.

Minisałatka
czytaj więcej

5 października Pani higienistka Małgorzata Caban przeprowadziła z nami zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej. Odbyła się fluoryzacja oraz instruktarz jak dbać o zęby i je pielęgnować. Będą to zajęcia cykliczne. Uczniowie klasy I podczas nich będą systematycznie  doskonalili technikę szczotkowania zębów i wzbogacali swoją wiedzę na temat higieny jamy ustnej.

czytaj więcej
28 września 2018r.uczniowie klasy I świętowali z okazji Dnia Chłopaka Nasze mamy i panie wychowawczynie złożyły wszystkim  chłopcom i dziewczynkom serdeczne życzenia. Były upominki i słodkości przygotowane przez rodziców.Taki dzień , to okazja do miłej rozmowy i wspaniałej zabawy.
 
 
Dzień Chłopaka
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |