Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Jesteś tu: Strona główna » Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Nasza szkoła czynnie włączyła się w akcję na rzecz bezpieczeństwa na drogach.  21 września 2017r. jest Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach- to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD. European Day Without A Road Death – EDWARD organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od 10 lat jest członkiem TISPOL-u. Głównym celem akcji  jest  poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej, zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. W nawiązaniu do tej akcji w oddziałach przedszkolnych oraz klasach I-VII przeprowadzono rozmowy  na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wykonano prace plastyczne. Rysunki i plakaty przygotowane przez przedszkolaków i uczniów kl. I-VII wyeksponowane zostały na wystawie szkolnej.