OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA- URODZINY SŁODZIAKÓW

Jesteś tu: Strona główna » OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA- URODZINY SŁODZIAKÓW

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA- URODZINY SŁODZIAKÓW

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas młodszych. Organizatorem jest Jeronimo Martis Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Jedną z części pracy konkursowej było zorganizowanie w szkole „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Zorganizowaliśmy więc 5 października „Urodziny Słodziaków”, na których ocenialiśmy skalę zaangażowania, kreatywność i efektywność wykorzystania materiałów edukacyjnych i książki. Uczniowie przedstawiali swoje prace napisane lub rysowane własne historie dalszych przygód Gangu Słodziaków. Uczniowie klasy I pokazali nam i omówili narysowane przez siebie swoje wyobrażenia na temat dalszych historii sympatycznych Słodziaków. Uczniowie klasy II przedstawili nam stworzone przez siebie komiksy (rysunki z elementami tekstów), natomiast uczniowie klasy III przeczytali opowiadania na temat przygód Gangu Słodziaków. Pokusili się również o narysowanie elementów ozdobnych do tekstu.

Uczniowie, którzy przygotowali prace konkursowe otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w projekcie.

Dzieci wzięły również udział w losowaniu głównej nagrody- książki „Historie Gangu Słodziaków”, oraz odbyło się losowanie słodziaków. W każdej klasie dzięki temu zamieszkały po dwa Słodziaki.

Po głównej części konkursowe zorganizowaliśmy Słodziakom prawdziwe urodziny. Sala lekcyjna została pięknie ozdobiona balonami, serpentynami i innymi elementami ozdobnymi. Słodziaki siedziały na honorowym miejscu w czapeczkach urodzinowych. Były prezenty, piękny duży tort z figurkami Gangu Słodziaków, Piccolo i oczywiście radosne „Sto lat”!

Na zakończenie zorganizowaliśmy dyskotekę z Gangiem Słodziaków.

To był naprawdę bardzo szczęśliwy, radosny dzień nie tylko dla Słodziaków, ale przede wszystkim dla naszych uczniów.

Katarzyna Kamińska