Szkoła Podstawowa w Nieradzie

42-262 Michałów

ul. Laurowa 54

Tel: (34) 327-44-88

nieradaszkola@op.pl
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Powiększ obraz

Małe recytatorki

Uczennice klas I-III zostały lauretkami MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO- ZNAMY WIERSZE POLSKICH POETÓW:  ,,MÓJ ULUBIONY WIERSZ” zorganizowanego przez Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej w dniu 21 marca:

Michalina Kulawik kl.III –I miejsce

Julia Żurek kl.I –II miejsce

Nella Dukat kl. II- II miejsce

GRATULACJE!!!

                                                                                   Katarzyna Kamińska

Czytaj więcej o: Małe recytatorki

Uwaga ósmoklasiści!

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego (rok szkolny 2019/2020)  https://womczest.edu.pl/wybieram-zawod/  - Strona skierowana jest do uczniów planujących własną edukację w technikach i branżowych szkołach I stopnia oraz do rodziców wspierających ich w wyborze kierunku kształcenia.
Projekt został przygotowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z inicjatywy i przy wsparciu Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz we współpracy ze szkołami prowadzącymi kształcenie w zawodach.

Czytaj więcej o: Uwaga ósmoklasiści!
Powiększ obraz

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

Dnia 08.03.2019r.  w naszym przedszkolu gościliśmy  Pana Pawła Penara -ratownika medycznego. To było nie tylko bardzo miłe spotkanie, ale przede wszystkim bardzo ważne i owocne w wiadomości. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat zawodu jakim jest ratownik medyczny, udzielania pierwszej pomocy, uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Przedszkolaki utrwaliły numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Wszystkie dzieci mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za wizytę w naszym przedszkolu. Życzymy również, aby służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji  i społecznego uznania. 

Judyta Penar

Czytaj więcej o: Uczymy się udzielania pierwszej pomocy
Powiększ obraz

Prosto z Olimpu do Nierady

28 lutego naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Podczas przerwy międzylekcyjnej można było zobaczyć Atenę, Artemidę, Afrodytę, Demetrę, Posejdona, Hadesa, Zeusa i jego żonę Herę. Szkolnymi korytarzami przechadzał się również potężny Minotaur, który budził grozę wśród najmłodszych. Do tego niesamowitego spotkania doszło dzięki zaangażowaniu klasy V. To właśnie oni wcielili się w rolę greckich bogów, pokazując wielobarwność mitologicznego świata.

Ciekawe kto następnym razem wpadnie do nas w odwiedziny… Jak myślicie? 

Anna Lula

Czytaj więcej o: Prosto z Olimpu do Nierady

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I- III ,,CZAS NA ZDROWIE”

  1. Organizatorem konkursu plastycznego ,,Czas na zdrowie” jest Szkoła Podstawowa w Nieradzie.
  2. Niniejszy regulamin określa zasady uczestnictwa w konkursie.

CELE KONKURSU:

  • Powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania się i zdrowego stylu życia.
  • Promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

 

         UCZESTNICY:

Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I- III ze szkoły Podstawowej w Nieradzie.

          TEMAT:

Temat konkursu brzmi ,, Czas na zdrowie”. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prac z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

Czytaj więcej o: REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I- III ,,CZAS NA ZDROWIE”