Spotkanie ze strażakami

Jesteś tu: Strona główna » Klasa IV » Spotkanie ze strażakami

Spotkanie ze strażakami

W dniu 7.O3.2018r. w klasie III odbyło się spotkanie z  przedstawicielami Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.Pani dyrektor Bożena Turek powitała zaproszonych gości, którymi byli starszy kapitan Paweł Penar i strażak Paweł Turek.Strażacy opowiadali o specyfice służby i organizacji pracy.Prezentowali sprzęt, który przywieźli:
-ubranie specjalne
-sprzęt ochrony dróg oddechowych
-kamerę termowizyjną
-radiostację przenośną
-gaśnicę proszkową
-sprzęt i armaturę wodno pianową i węże pożarnicze, rozdzielacz, prądownicę wodną i pianową, kurtynę wodną.
Zaprezentowali proces przygotowania się strażaka do pracy w zagrożeniu.Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem,podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.Dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Zafascynowani uczniowie już snują marzenia jakimi dzielnymi strażakami będą w przyszłości.