Wycieczka do ośrodka zdrowia

Jesteś tu: Strona główna » Klasa IV » Wycieczka do ośrodka zdrowia

Wycieczka do ośrodka zdrowia

Realizując zadania z zakresu podstawowej profilaktyki prozdrowotnej, uczniowie kl. III w dniu 15 marca odwiedzili Ośrodek Zdrowia w Poczesnej. Pani pielęgniarka Małgorzata Caban zaprezentowała dzieciom wyposażenie wszystkich gabinetów lekarskich. Uczniowie obejrzeli mikroskop, aparat do badania USG, lampę bakteriobójczą, aparat do pomiaru poziomu hemoglobiny we krwi, glukometr do badania cukru we krwi, zestaw narzędzi chirurgicznych, zestaw do szycia ran i inne. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem panią Dorotą Ali-Bologun. Pani doktor przedstawiła wiele cennych rad dotyczących dbania o zdrowie. Zwróciła uwagę na konieczność częstego, dokładnego mycia rąk.

Zaprezentowała dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. W gabinecie zabiegowym dzieci obejrzały lodówkę, gdzie przechowywane są szczepionki. Uczniowie uczestniczyli również w prelekcji na temat zdrowia i higieny jamy ustnej przeprowadzonej w gabinecie stomatologicznym przez lekarza dentystę dr Adamka. Wszyscy uczniowie otrzymali odznakę dzielnego pacjenta, co w przyszłości  na pewno zaowocuje właściwym stosunkiem do konieczności regularnego dbania o higienę jamy ustnej.

Anna Mrozek