Druga wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie

Jesteś tu: Strona główna » Biblioteka szkolna » Druga wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie

Druga wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie

27 lutego 2018 roku kolejna grupa uczniów, tym razem z klasy V, VI i VII odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Częstochowie.

Siódmoklasiści  wzięli udział w lekcji na temat Jak szukać, żeby znaleźć? Na zajęciach wyszukiwali informacje w tradycyjnych źródłach, takich jak słowniki, encyklopedie, leksykony oraz w źródłach nowoczesnych. Poznali zasady korzystania z elektronicznego katalogu bibliotecznego i otwartych zasobów edukacyjnych oraz zasady zaawansowanego wyszukiwania informacji w Internecie.

Uczniowie klasy piątej i szóstej zwiedzali wypożyczalnię książek, pracującą w oparciu o nowoczesne systemy informacyjne. Odwiedzili czytelnię z księgozbiorem podręcznym,  czytelnię czasopism i wypożyczalnię multimediów. Następnie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat Warto być tolerancyjnym. Pani bibliotekarka przygotowała ciekawe quizy i zabawy, które pozwoliły  przypomnieć uczniom, co oznaczają pojęcia: tolerancja, dyskryminacja, respektowanie zasad poszanowania odmienności drugiego człowieka. Na zakończenie zajęć wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzięki wizycie w bibliotece mogli poznać kulisy pracy bibliotekarza oraz lepiej zrozumieć, jak ważna jest tolerancja w życiu codziennym.

Izabela Caban