DZIEŃ ZIEMI 2018

Jesteś tu: Strona główna » Niepodległa » DZIEŃ ZIEMI 2018

DZIEŃ ZIEMI 2018

W tym roku szkolnym obchody Dnia Ziemi w naszej szkole odbywają się pod hasłem - Polskie Skarby Przyrody i Kultury.Taka tematyka związana jest z działaniami „Dla Niepodległej” z okazji 100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Warto przy okazji akcji mających na celu dbanie o środowisko zwrócić uwagę na piękno naszej ojczystej przyrody. Dlatego na korytarzach szkolnych przez kolejny tydzień pojawiać się będą  plansze przygotowane przez uczniów klasy VII, które prezentować będą piękno naszej Ojczyzny, miejsca, które warto poznać gdyż stanowią atrakcje turystyczne o znaczeniu europejskim a nawet światowym o czym świadczy umieszczenie ich na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.

Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zapoznania się z nimi. A zaczęliśmy od planszy prezentujące skarby naszej „Małej Ojczyzny” czyli gminy Poczesna. Warto wiedzieć, że w naszej niewielkiej gminie mamy tak różnorodne ekosystemy, o które powinniśmy dbać i starać się zachować je dla przyszłych pokoleń.

Z okazji Dni Ziemi uczniowie szkoły i dzieci przedszkolne wzięły także udział w konkursie „Dopóki Ziemi kręci się …” ogłoszonym przez Muzeum  Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Przesłaliśmy prace uczniów na konkurs plastyczny - Prezent dla przyjaciela, oraz prace przedszkolaków na konkurs Drzewo – skarbem, domem, przyjacielem (wyniki konkursu nie zostały jeszcze ogłoszone).

 

nauczyciel przyrody – Iwona Kołodziejczyk