Szkoła Podstawowa w Nieradzie

42-262 Michałów

ul. Laurowa 54

Tel: (34) 327-44-88

nieradaszkola@op.pl
Jesteś tutaj: Start / Dzieci uczą rodziców

Dzieci uczą rodziców

Artykuły

Powiększ obraz

Zdrowa Ziemia

Podczas realizacji tematu "Zdrowa Ziemia" dzieci poznały nowe pojecia oraz poszerzyły swoją wiedzę z zakresu ekologii i przyrody. Wiedzą, że m.in. segregując odpady dbają o naszą planetę i jej mieszkańców, potrafią poprawnie segregować odpady. Wiedzą, że pszczoły mają olbrzymie znaczenie dla środowiska i człowieka, wiedzą jak korzystać z rezerwatów przyrody. Przedszkolaki wiedzą, że Ziemia to nasz dom, dbają o nią i jej mieszkańców. Są jej wiernymi przyjaciółmi.

Edyta Niestrój 

Czytaj więcej o: Zdrowa Ziemia
Powiększ obraz

W świecie ekonomii

To kolejny temat, którym zajęły sie przedszkolaki realizując projekt. Temat trudny dla dzieci, ale bardzo ważny. Podczas lekcji dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się np. czym są pieniądze, skąd rodzice je mają, jak nimi gospodarować i jak oszczędzać. Wiedzą również co to jest potrzeba i zachcianka, znają ich różnice. Rozumieją, że w życiu pieniądze są potrzebne, ponieważ są różne wydatki.

Edyta Niestrój 

Czytaj więcej o: W świecie ekonomii

Film edukacyjny " Rozwój dziecka"

Zapraszam do obejrzenia filmu "Rozwój dziecka" - https://link.freshmail.mx/c/b0k7eteuk5/vxlrbgw3gf  

 

 

Czytaj więcej o: Film edukacyjny " Rozwój dziecka"
Powiększ obraz

Kosmiczna przygoda

W ramach akcji,, Dzieci uczą rodziców'' w przedszkolu zrealizowana zostala kolejna lekcja, ktora zabrała dzieci w kosmiczną przygodę. Lekcja pt:"Kosmiczna przygoda" przybliżyła przedszkolakom miedzy innymi takie pojecia jak:kosmos, "Droga Mleczna". Dzieci poznaly planety "Ukladu Slonecznego" oraz znane nazwiska Mikolaja Kopernika i Mirosława Hermaszewskiego. Byla to trudna lekcja, ale przedszkolaki byly bardzo zainteresowane i z zaangażowaniem uczestniczyły w lekcji.
 
 Edyta Niestrój 
 
Czytaj więcej o: Kosmiczna przygoda
Powiększ obraz

Podsumowanie realizacji dwóch tematów

Oddziały przedszkolne od grudnia 2020 uczestniczą w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". W ramach akcji zrealizowane zostały dwie lekcje:

1. Magiczny czas, temat poświęcony tradycjom świątecznym, niesieniu pomocy innym oraz wzajemnym szacunku.

2.Wirtualny świat, podczas lekcji dzieci dowiedziały się m.in jak bezpiecznie korzystac z internetu oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci. Podczas zajęć wykorzystane zostały pomoce i prezentacje dostępne przez akcję edukacyjną.

Edyta Niestrój

Czytaj więcej o: Podsumowanie realizacji dwóch tematów