Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września 2019 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Akademię poprzedziła Msza święta celebrowana w Kościele parafialnym w Nieradzie. Uroczystość szkolną uświetnili swoją obecnością zaproszeni Goście: Wójt Gminy Poczesna Pan Krzysztof Ujma, ksiądz Marek Włoch, Radni: Pan Wojciech Opiłka i Pan Artur Sosna, Sołtysi: Pan Dominik Krawczyk i Pan Damian Purgal, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Turek, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi, Rodzice, uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Na początku uroczystości Pan Wójt skierował serdeczne słowa podziękowania dla Pani dyrektor Bożeny Turek, rezygnującej ze stanowiska dyrektora ze względów zdrowotnych. Zaproszeni Goście oraz cała społeczność szkolna gromkimi oklaskami podziękowała Pani dyrektor za wspaniałą pracę na rzecz Szkoły Podstawowej w Nieradzie. Następnie Pan Wójt pogratulował Pani Marcie Muchla, która z dniem 1 września 2019 roku objęła stanowisko dyrektora szkoły. Pani Marta Muchla w krótkich słowach powitała zebranych, życząc najmłodszym dzieciom i uczniom klasy pierwszej, by ten rok był dla nich nie tylko czasem intensywnej nauki, ale i wspaniałą przygodą przeżywaną w gronie kolegów i koleżanek, pod opieką troskliwych Nauczycieli. Wszystkim uczniom starszych klas – dyrektor szkoły życzyła, by pracowali wytrwale, realizowali swoje marzenia, godnie reprezentowali Szkołę Podstawową w Nieradzie i Gminę, biorąc udział w licznych konkursach i turniejach, stając się dumą Rodziców. Pani Dyrektor poprosiła Rodziców o zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i wspieranie placówki w jej działaniach wychowawczych, dziękując jednocześnie za wszelką dotychczasową pomoc i okazaną życzliwość. Podsumowując swoje wystąpienie Pani Muchla raz jeszcze poprosiła o uhonorowanie brawami wkładu w rozwój naszej szkoły - ustępującej Pani dyrektor Bożeny Turek, która otrzymała owację na stojąco.

Uczniowie klasy VIII oraz zespół wokalny w montażu słowno-muzycznym nawiązali do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, przypominając wydarzenia z kart historii naszej Ojczyzny. Delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem Panią Katarzyną Szyda-Chęcińską uczestniczyła 1 września 2019r. w Gminnych obchodach tej rocznicy. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy pierwszej, którzy złożyli również uroczyste ślubowanie. Następnie Pan Wójt i Pani dyrektor pasowali uczniów przyjmując ich w poczet społeczności szkolnej. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali rogi obfitości ufundowane przez Radnych. Wielu sukcesów Pani dyrektor i wszystkim uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym życzyła także przewodnicząca Rady Rodziców.

Uroczystość przygotowana została przez Panie: Katarzynę Kamińską, Alicję Golis i Dorotę Wiśniewską.