Lato na wakacjach - 04.06.2020r.

Poznajemy dziś wybrane regiony Polski  oraz doskonalimy swoją sprawność ruchową.

Na początek ćwiczenia gimnastyczne.

• Zabawa orientacyjno-porządkowa Letni spacer.
Dzieci spokojnie biegają w różnych kierunkach sali. Na hasło: Spacer, dobierają się w pary i maszerują z partnerem. Przy powtórzeniach zabawy dobierają sobie innego partnera.
• Zabawa ruchowa z elementem skoku – Przeskakujemy morskie fale.
Dzieci wykonują skoki obunóż do przodu – naśladują przeskakiwanie fal.
• Zabawa ruchowa z elementem czworakowania – Szukamy muszelek.
Dzieci naśladują chodzenie na czworakach po wodzie, szukanie muszelek; co pewien czas wykonują klęk prosty i wyciągają otwarte dłonie przed siebie – pokazują uzbierane muszelki.
• Ćwiczenia tułowia – Puszczamy kaczki.
Dzieci wykonują przysiad, naśladują podnoszenie kamienia i puszczanie kaczek na wodzie; rzuty wykonują raz jedną, raz drugą ręką.
• Zabawa ruchowa z elementem równowagi – Sprawdzamy temperaturę wody.
Dzieci stoją w lekkim rozkroku. Uderzają palcami stopy przed sobą i szybko kładą stopy,
aby dotykały podłogi. Ćwiczenie wykonują raz jedną, raz drugą nogą. Na sygnał – uderzenie w tamburyn – dzieci wykonują skok do wody z przysiadem.
• Zabawa uspokajająca – Marsz po kole.
Dzieci maszerują po kole; rytmizują tekst: Wakacje, wakacje to radości czas, i klaszczą; niechaj wita je z uśmiechem zawsze każdy z was – wykonują ukłon.

Praca plastyczna Wakacyjny pociąg.

Przygotujcie 3 kartki z papieru technicznego, będą to nasze wagoniki, doklejcie do nich kółka. Na wagoniki naklejcie widokówki z różnych stron Polski  - połączcie wagoniki.

Proszę wykonajcie ćwiczenia - karty pracy s. 62 i 63.