Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

„… Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło – wszystko się zaczyna …”
                                                                                         ks. Jan Twardowski

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Rok szkolny zakończyliśmy 26 czerwca 2020. Pod każdym względem był on inny od poprzednich. W tym wyjątkowym dniu rozstawaliśmy się z Panią mgr Alicją Golis, wspaniałym Nauczycielem i Wychowawcą. Pani Alicja Golis przez 31 lat pracy w naszej placówce aktywnie brała udział w życiu szkoły. Dziękujemy za spokój i cierpliwość, z jaką realizowała Pani swoje życiowe powołanie i raz jeszcze pragniemy podkreślić, że jest Pani u nas zawsze mile widzianym Gościem.

Młodsi Uczniowie podzieleni na grupy, w pełnym reżimie sanitarnym, otrzymywali promocję do kolejnych klas w swoich pracowniach z rąk troskliwych Wychowawców. Największych wzruszeń dostarczyło zakończenie roku wśród Uczniów klasy VIII. Wszyscy mieliśmy świadomość, że nic się już nie powtórzy, a nasi Absolwenci, niezwykle intensywnie odczuwali fakt rozstania. Były łzy, ale i uśmiechnięte twarze, bo wszyscy: Wychowawca, Rada Rodziców oraz żegnający swoich kolegów i koleżanki - Uczniowie klasy VII - zgodnie podkreślali, że to nie jest koniec przygody z nauką, ani zerwanie więzi ze szkołą.

Dyrektor Marta Muchla podziękowała serdecznie Rodzicom Ósmoklasistów za Ich: zaangażowanie, obecność, gotowość do współpracy i wszelką okazaną przez te lata pomoc. Ciepłe słowa padły pod adresem Wszystkich Rodziców, bo na Nich spoczywał trud nie tylko wychowywania swoich pociech, ale i troski o wykształcenie. Słowa uznania i wdzięczności trafiły też do Nauczycieli za podejmowany przez Nich  wysiłek, zwłaszcza w trakcie zdalnego nauczania, by nie tylko nauczać, ale i dzielić się swoim doświadczeniem w każdej dziedzinie życia. Szczególne podziękowania otrzymała za swoją pracę Pani Katarzyna Szyda-Chęcińska – Wychowawca klasy VIII. Pani Dyrektor zwracając się do Absolwentów, podkreśliła:„ … Dzisiaj czuję się, jak każda matka, która chcąc, by jej dziecko nauczyło się chodzić – musi znaleźć w sobie siłę i puścić dziecięcą dłoń! Pierwszy egzamin, pierwsze kroki macie za sobą. Umiecie chodzić, ale teraz dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom – możecie biegać! Biegnijcie! Gońcie za marzeniami, rozwijajcie talenty i pasje, ale nigdy nie zapominajcie o tym, że jesteście stąd! Z tej, którą wiele razy godnie reprezentowaliście - rozgrzanej sercem, cudownej, rodzinnej Szkoły Podstawowej w Nieradzie! …” !

W sali gimnastycznej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i w dystansie społecznym, wręczane były świadectwa oraz nagrody książkowe dla Uczniów klas: IV – VIII. Spośród 94 Uczniów klas starszych, aż 43 może się poszczycić świadectwem z wyróżnieniem !!! Najlepszą Uczennicą w szkole jest Natalia Kowalczyk z klasy VI. Pozostali wyróżniający się w nauce i zachowaniu to:

Aleksandra Lesińska, Maja Szyja, Laura Brzeska, Oliwia Kulawik, Hubert Waczowicz, Maria Pielka, Michalina Kulawik, Amelia Sirek, Dawid Musik, Bartosz Sobala, Jakub Dróżdż, Natalia Kawka, Szymon Lesiński, Maksymilian Sobczyk, Anna Kołodziejczyk, Patryk Bednarski, Zuzanna Górniak, Weronika Kowalczyk, Dominika Kowalska, Paweł Szyja, Kamil Wachowicz, Krzysztof Bolek, Nikola Kołodziej, Patrycja Kierasińska, Dominik Płaneta, Karol Walaszczyk, Natalia Froch, Dominik Grzyb, Marcel Chmielarz, Sebastian Kuśmierski, Joanna Kamińska, Wiktor Kołodziej, Eliza Musiał, Kinga Romańska, Dawid Ceglarek, Justyna Caban, Iwo Wilk, Zuzanna Stolarczyk, Weronika Borkowska, Samuel Mielczarek, Kacper Obodecki i Grzegorz Górniak

Jesteście dumą i radością swoich Wspaniałych Rodziców i naszym powodem do szczęścia!!! Wszystkim Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku! Życzymy Wam również odpoczynku, pełnych dobrej zabawy wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły !!!

Nauczyciele, Pracownicy i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie