Pasowanie na czytelnika

4 lutego 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV. Dowiedzieli się jak należy dbać o książki oraz odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po przedstawieniu, uczniowie klasy I złożyli uroczyste przyrzeczenie. Przyrzekali, że będą czytać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie Pani Dyrektor, za pomocą czarodziejskiego ołówka, dokonała pasowania każdego ucznia na Czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz wyprawkę czytelniczą w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”.  Na zakończenie uczniowie przeszli do biblioteki, gdzie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Mam nadzieję, że nowi czytelnicy rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych, a biblioteka szkolna będzie miejscem, które będą często odwiedzać.

Magdalena Caban