Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Udowadniamy, że zawsze i wszędzie warto czytać dzieciom oraz młodzieży. Wspólne czytanie to wspólnie spędzony czas, rozmowa o książce jednoczy pokolenia. Dorośli powinni czytać głośno dzieciom przez 20 minut dziennie, nawet wtedy gdy dzieci same potrafią już świetnie czytać. Czytanie otwiera dostęp do wiedzy i myśli, ułatwia uczenie się, rozwija.

We wtorek 29 września o godzinie 10:00 uczniowie klas 1-2 SP oraz oddział przedszkolny grupa „0”  brali udział w spotkaniu online z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie. Nauczyciele bibliotekarze przeczytali książkę pt:,,Martynka i przygody od środy” Gilberta Delahaye w tłumaczeniu Wandy Chotomskiej z ilustracjami Marcela Marlier.

Celem spotkania było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz popularyzacja literatury polskiej.

Koordynator - bibliotekarz
                                                                                                                                                                                                                                                       Anna Mrozek