XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Kwiaty” pt. „Kwiaty późnego lata i jesieni”

Celem konkursu jest przybliżenie i ukazanie kwiatów kwitnących pod koniec lata i jesienią w polskich ogrodach i parkach.
Różnorodne kwiaty towarzyszą nam dziś przez cały rok. Dzięki wspaniale zaopatrzonym kwiaciarniom, często zatracamy wiedzę o tym jakie kwiaty kwitną w poszczególnych porach roku w naszym kraju. Dzieci i młodzież, które wychowują się w mieście rzadko mają okazję obserwować rośliny, które od wiosny do późnej jesieni zdobią nasze ogrody i parki. Dlatego też proponujemy, aby bliżej przyjrzeć się tym właśnie  cudom natury, które ubogacają kolorami rzeczywistość.
Zapoznajcie się z konkretnymi kwiatami i pokażcie je na swoich pracach. Mogą być w swoim naturalnym środowisku, mogą w wazonie zdobić nasze mieszkania. Pamiętajcie tylko, aby były rozpoznawalne i uwzględnijcie to w tytule pracy.
Celem jest także rozwijanie wiedzy, umiejętności oraz wrażliwości  estetycznej  i  aktywności  twórczej dzieci i młodzieży. Prezentacja  i  popularyzacja   twórczości  plastycznej  młodych  twórców.
Technika :  dowolna- płaska ( malarstwo, grafika, kolaż) z wyjątkiem  prac  przestrzennych!
Format prac:  min. 21x30 cm   max. 50x70 cm
Prace nie  mogą  być  oprawiane  ani  rolowane.
Komisja dokona  oceny w kategoriach wiekowych:
5 – 7  lat
8-10   lat
11- 13  lat
14-16  lat
17-20  lat
Wyniki ukażą się na stronie internetowej Organizatora.

Proszę o przynoszenie wykonanych prac plastycznych

oraz zgody rodzica/ opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych na konkurs do biblioteki szkolnej do dnia 25.10.2021r. .
Zgoda oraz regulamin konkursu znajduję się w załączniku poniżej:

Bibliotekarz mgr Anna Mrozek