Spotkanie z policjantem

5 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem dla uczniów klas I-III.

Nasi policjanci dzielnicowi rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Prosili o zwracanie uwagi na znaki i przestrzeganie tego co mówią! Uświadomili uczniów, jak ważne są elementy odblaskowe podczas jazdy na rowerze, drogi do szkoły i spacerze, dzięki nim będą widoczni na drodze! Przypomnieli uczniom o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz zapinaniu pasów bezpieczeństwa, kiedy wsiadają do samochodu. Prosili uczniów o poruszaniu sie chodnikiem, a jeśli go nie ma poboczem lewą stroną jezdni! Przypomnieli podstawowe numery alarmowe, o zabawach w miejscach bezpiecznych dla dzieci, nigdy nie przy drodze czy zimą przy zamarzniętym stawie, jeżeli są sami w domu nie otwierania nikomu drzwi!

Uczniowie bardzo uważnie słuchali i utrwalali wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak uniknąć zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. Jesteśmy przekonani, że dzięki dobrym radom i ostrzeżeniom będą bezpieczni!

Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał ,,worek –plecak” z elementami odblaskowymi, który z pewnością przyda się naszym uczniom na wycieczki szkolne o i inne okazje.

Katarzyna Kamińska