Konkurs na recenzję książki

23 kwietnia to dla literatury światowej data symboliczna, ponieważ tego dnia zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Każdego roku od 25 lat świat składa w ten sposób hołd wybitnym autorom, przypominając o znaczeniu literatury w budowaniu pomostów między tym, co było, i co będzie, między pokoleniami i kulturami. W związku z tym szczególnym świętem ogłaszamy wśród uczniów klas IV-VIII.

1. CELE KONKURSU:

- Popularyzowanie twórczości literackiej, propagowanie idei czytania i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

- Pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci i młodzieży szkolnej.

- Kształtowanie umiejętności wyrażania refleksji i opinii o dziele literackim.

2. Konkurs adresowany jest dla chętnych uczniów klas IV-VIII.

3. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie (na komputerze) krótkiej recenzji , czyli oceny przeczytanej ulubionej książki według wzoru:

-  podaj tytuł i autora książki,

- krótko napisz, o czym opowiada,

- napisz, dlaczego opisywana książka podobała Ci się albo dlaczego Ci się nie podobała,

- na koniec napisz, czy polecasz tę książkę do przeczytania, czy nie,

- nie zapomnij podpisać swojej pracy. Podaj imię, nazwisko, klasę.

4. Każdemu uczestnikowi przysługuje prawo przesłania maksymalnie jednej recenzji konkursowej.

5. Prace należy przesłać w wersji elektronicznej na adres email: mrozeka95@gmail.com do 6 maja 2022r.

6. Informacje na temat wyników konkursu zostaną umieszczone w maju na stronie internetowej szkoły.

7. Zwycięzcami – autorami najpiękniejszych recenzji zostaną uczniowie, których prace najlepiej spełnią wymagania konkursu i otrzymają najwięcej punktów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie!

Koordynatorzy Konkursu

Anna Mrozek