Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Dnia 1 września 2022r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 dla dzieci w oddziałach przedszkolnych oraz dla uczniów klas I-VIII. Dyrektor szkoły Marta Muchla serdecznie powitała przedszkolaków, ich rodziców i opiekunów, nauczycieli, życząc wspaniałej i bezpiecznej zabawy oraz powodzenia w zdobywaniu nowych umiejętności i wiadomości.  W uroczystości dla klas I-III uczestniczyli zaproszeni goście: radny Gminy Poczesna  Wojciech Opiłka, przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Turek, rodzice, opiekunowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Nieradzie. Pierwszoklasiści z rąk Pana Wojciecha Opiłki otrzymali rożki z upominkami na dobry początek roku szkolnego. Podczas uroczystości dla klas I-III oraz klas IV-VIII uczniowie klasy VIII przypomnieli wydarzenia z września 1939r. w związku z przypadającą 1 września 2022r. 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dyrektor szkoły gorąco podziękowała Wójtowi Gminy Poczesna Krzysztofowi Ujmie, przedstawicielom samorządu terytorialnego, wszystkim rodzicom za sfinansowanie odnowienia sali gimnastycznej i jej zaplecza. Słowa podziękowania przekazali również Pan Wojciech Opiłka oraz Pani Izabela Turek. Pani Marta Muchla oraz zaproszeni goście życzyli wszystkim uczniom i nauczycielom, pracownikom szkoły wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, bezpiecznej i spokojnej nauki.

Uroczyste akademie przygotowane zostały przez nauczycieli: Katarzynę Kamińską, Katarzynę Paligę, Annę Lulę, Katarzynę Szyda-Chęcińską, Dorotę Szumerę, Marzenę Sapalską.