Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, w dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, ale także zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa. W naszej szkole dzień ten był znakomitą okazją do zaproszenia dzieci w fascynujący świat książek. W klasie pierwszej oraz drugiej, poprzez głośne czytanie, przybliżyliśmy sobie twórczość Juliana Tuwima. Dzieci kolorowały obrazki przedstawiające scenki z wybranych wierszy oraz rozwiązywały zagadki słowne. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Zachęcam do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych.

Anna Mrozek