European Day of Languages

A oto kilka faktów dotyczących Dnia Języków obcych:

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy:

- Ponad 200 języków

- 24 języki urzędowe UE

- Około 60 języków regionalnych i języków mniejszości

- Wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Dzień Języków Obcych jest okazją do :

- Popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie promowania różnorodności językowej i kulturowej

- Zachęca ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw.

Dnia 26.09.2022 w Szkole Podstawowe w Nieradzie odbył się Europejski  Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zorganizowałam Konkurs pt” Queen Elizabeth”.

Wszystkie prace były bardzo oryginalne i staranne, zaskakiwały kreatywnością i pięknem.

Pani Dyrektor mgr Marta Muchla wręczyła dyplomy i nagrody.

I miejsce – Oskar Ligudziński

II miejsce – Wiktoria Strzelecka

III miejsce – Hania Stolarczyk

III miejsce – Julia Gorgól

Wyróżnienia otrzymali:

Ignacy Krawczyk

Laura Grzyb

Zosia Ociepa

Maks Ciuruś

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Nagrody ufundowała Pani Dyrektor i wydawnictwo Mcmillan. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych wyników, dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Anita Strugacz