„KOROWÓD PRZEBIERAŃCÓW 2023”

W sobotę 18 lutego 2023 roku o godzinie 9.00 – ruszył „Korowód Przebierańców”. Z uśmiechami na twarzach i żarem w sercach, pomimo wyjątkowo zimnego ranka - Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieradzie – odwiedzali naszych Przyjaciół i Sympatyków z okolic: Mazur, Młynka, Michałowa i Nierady. Rozmawiali z każdym, kogo spotkali. Byli w zamian podejmowani w gościnnych domach oczekujących na nich Mieszkańców.

„Korowód Przebierańców” należy do wieloletniej tradycji, którą z powodzeniem kontynuuje Rada Rodziców, gromadząc środki na swoją działalność, wspierającą społeczność uczniowską. Bardzo się cieszymy, że po przemarszu, zechcieli zawitać do szkoły na skromny poczęstunek i podzielili się wrażeniami. Nie przestraszyli się niskiej temperatury, ani deszczu, humor dopisywał każdemu Uczestnikowi Korowodu. Właśnie za ten hart ducha, za odwagę, życzliwość i szacunek wobec tradycji – dziękujemy.

Słowa najwyższego uznania kieruję pod adresem Mieszkańców, którzy przyjęli nas pod swój dach i obdarowali nie tylko dobrym słowem. Jesteście Państwo pod każdym względem wyjątkowi! Raz jeszcze, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, bardzo dziękuję za Państwa hojny gest! Dziękuję za otwarte dla nas Państwa gorące serca i drzwi Państwa domów !

Marta Muchla