Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„ … ŻEBY POLSKA, ŻEBY POLSKA, ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ…”

Po raz kolejny cała Społeczność Szkoły Podstawowej w Nieradzie zebrała się, żeby wyrazić zadowolenie i radość z uchwalenia
Konstytucji 3 Maja. Odświętnie ubrani, wzięliśmy udział w akademii, pod Biało-Czerwoną, stanowiącą główny element dekoracji. Uroczystość rozpoczęło wejście pocztu flagowego i odśpiewanie Hymnu.

Mazurek Dąbrowskiego” brzmiał wyjątkowo! Wyrywał się z głębi naszych serc, z poczucia wspólnoty i dumy z bycia Polakami. Zjednoczeni wokół symboli narodowych, wysłuchaliśmy krótkiej historii powstania tej pierwszej w Europie i drugiej (po Stanach Zjednoczonych) – ustawy rządowej, o której w niebanalny sposób opowiedzieli nasi Uczniowie.

Prowadzący w Osobach: Leny Strzeleckiej oraz Gabriela Wawrzyńczaka (Uczniowie klasy IV) przekazywali fakty w konwencji wiadomości telewizyjnych. Całość doskonale uzupełniały piosenki w wykonaniu Chóru szkolnego i Solistek: Dominiki Stępień i Natalii Minkiny (klasa VI) – przygotowanych perfekcyjnie przez Panią Dorotę Szumerę. Podniosła atmosfera udzieliła się nawet najmłodszym Uczniom. Nad przygotowaniem i przebiegiem akademii czuwały Panie: Beata Sadowska-Kościołek, Anna Lula i Lena Loch. Bardzo dziękuję za żywą lekcję historii i dojrzałą postawę naszych Uczniów, którzy zachowywali się bez zarzutu!

Pamiętajcie, proszę, że Konstytucja zakładająca: równość, wolność wyznania i wyrażania poglądów; nadająca prawa i określająca nasze obywatelskie wobec Ojczyzny obowiązki jest najwyższym aktem prawnym w państwie, zaś pamięć o kolejnych rocznicach Jej uchwalenia
i podtrzymywanie tradycji świętowania jest naszą powinnością!