VIII edycja Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej 2023

„ IDZIEMY Z TOBĄ MATKO …”

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Nieradzie, dzisiaj 8 maja 2023 roku odbył się I etap kolejnej, VIII już edycji Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej. Nareszcie mogliśmy wysłuchać Wykonawców „na żywo”, a nie w wersji on-line. Było nam bardzo miło gościć: solistów, scholki i chóry.

Młodzi Artyści przybyli wraz ze swoimi Mistrzami, pod kierunkiem których przygotowywali występ ku czci Matki Bożej. Z głębokim zaangażowaniem i uczuciem, wyśpiewywali swoje uwielbienie dla Maryi, prezentując świetną technikę wokalną. Interpretacji pieśni dokonywali z dużą wrażliwością i wyśmienitą intuicją. Startowali w czterech kategoriach: a) Uczniowie klas: I – III, b) Uczniowie klas: IV – VI, c) Uczniowie klas: VII i VIII oraz d) zespoły, schole, chóry. Oceny umiejętności i wyrazu artystycznego podjęło się JURY, w składzie:
Pani Agnieszka Mazur Rysanow – śpiewaczka operowa z dwudziestoletnim dorobkiem operowo-teatralnym, prowadząca Szkołę Śpiewu AMR, z zajęciami śpiewu klasycznego i zajęciami z mikrofonem w piosence estradowej, organizatorka koncertów oraz Pani Iwona Kołodziejczak – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim, śpiewaczka operowa, logopeda i pedagog. Nie było to łatwe zadanie, tym bardziej dziękujemy za profesjonalną opinię Obu Jurorek.

Każdy Wykonawca starał się wypaść jak najlepiej i jak najpiękniej wpisać się w majową tradycję śpiewania Bogurodzicy. Uczestnicy nie rywalizowali. Uzupełniali się doskonale, przeplatając pieśni, jak nitki drogocennego gobelinu, raz skoczne i żywe – manifestujące radość, raz – nastrojowe, pełne współczucia dla Tej, co „ … pod Krzyżem stała …”. Niektórzy samodzielnie sobie akompaniowali, grając na gitarze, Inni korzystali z podkładów muzycznych. Najważniejszy był przekaz wszystkich Utalentowanych Młodych. Śpiewali z głębi serc - Matce. W tym jednym słowie można zmieścić całą miłość świata!

Składam serdeczne podziękowania Pani Dorocie Szumerze – Koordynatorce, Organizatorce i Pomysłodawcy przeglądu oraz Pani Katarzynie Palidze za dekorację i pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia. Podziękowania kieruję także pod adresem Księdza Marka Włocha, który będzie Gospodarzem II etapu Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” w Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nieradzie. Serdecznie zapraszamy Każdego Mieszkańca naszej Społeczności, jak i samych Laureatów, którzy jeszcze raz dadzą próbkę swojego talentu podczas Mszy Świętej w dniu 28 maja 2023 roku, o godzinie 11.30. Lista Laureatów poniżej:

Lista laureatów VIII Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” - Nierada 2023

1. Roksana Witkowicz
  2. Wiktoria Walentek
  3. Amelia Nićka
  4. Kaja Pietrzak
  5. Alicja Lamch
  6. Antonina Banasiak
  7. Wiktoria Harabas
  8. Oliwia Walentek
  9. Michalina Banasiak
  10. Malwina Wilk
  11. Pola Łagodzińska
  12. Piotr Jabłoński
  13. Zofia Lamch
  14. Wiktoria Kowalczyk
  15. Amelia Lompa
  16. Zuzanna Polak
  17. Kinga Rak
  18.  Zofia Polak
  19. Natalia Minkina
  20.  Zespół wokalny „Niezapominajki”
  21. Zespół wokalny „Do, re, mi”
  22. Schola ”Srebrne aniołki z parafialnej scholki”

Lista laureatów śpiewających w trakcie Mszy Świętej ukaże się do dnia 20 maja 2023 roku

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!