" ... Twój normalny dzień, zawsze black and white ..."

Szkolny Turniej Warcabowy klas: I-IV

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieradzie mieli okazję  sprawdzić swoje umiejętności w  Szkolnym Turnieju Warcabowym, który cieszył się niemałym zainteresowaniem. Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier planszowych wśród dzieci. To również gra edukacyjna, która uczy cierpliwości, koncentracji, rozwija umiejętności logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii. Wprowadza elementy współzawodnictwa, opartego na zdrowej rywalizacji oraz stosowania zasady „fair play”.

Do udziału w turnieju zgłosiło się ostatecznie 17  uczniów z klas: I - IV. Po dość długich zmaganiach, w czasie których rozegrano dwa etapy - wyłoniono najlepszych warcabistów naszej szkoły. Zagrali oni w finale i uzyskali następujące miejsca:

I miejsce – Bolesław Cuglewski kl. I

II miejsce – Aleksander Gałwa kl. II

III miejsce – Mateusz Zając kl. III

Na wyróżnienie zasłużyli również uczniowie:

Tola Jabłko –kl.II

Oskar Ligudziński – kl.II

Mikołaj Małczak – klII

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.  Był okazją do sprawdzenia własnych sił i porównania umiejętności innych graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy i liczymy na Was podczas następnych rozgrywek! Już dzisiaj trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

Anna Mrozek