Świat oczami Dziecka

W Sobotę 3 czerwca 2023 roku Rada Rodziców, Radni i Sołectwa zorganizowali wraz z Nauczycielami i Pracownikami Szkoły Podstawowej w Nieradzie FESTYN z okazji Dnia Dziecka. Było wspaniale!!!

Dopisała słoneczna pogoda i tłumnie stawili się: Wychowankowie, Uczniowie, Ich Rodzice i Krewni. Nie zawiedli Samorządowcy z Wójtem Gminy Poczesna - Panem Krzysztofem Ujmą na czele. Włodarz Gminy powitał wszystkich zebranych, pogratulował pięknego występu grupie przedszkolnej „Biedronki”, śpiewającej i recytującej wierszyki dla Rodziców, przyglądał się także maratonowi Zumby.
Jak przystało na dobrego Gospodarza, nie zapomniał o słodyczach dla najmłodszych. Dzięki finansowemu wsparciu ze strony Samorządowców każde z obecnych na terenie szkoły dzieci - mogło bezpłatnie skorzystać ze ślizgawki na dwóch kolorowych dmuchańcach oraz jazdy na konikach i gokartach. Pan Wójt wręczył również pamiątkowe dyplomy naszym Uczniom, którzy jako sympatycy i kibice RKS Częstochowa - brali udział w organizowanym przez Klub konkursie. Z dyplomami i gadżetami przyjechał do nas Pan Robert Parkitny.

Pomocą służyli Radni: Pan Wojciech Opiłka i Pan Artur Sosna, który zakupił soczki i napoje; a także Sołtysi: Pan Jarosław Kmieć, Pan Dominik Krawczyk i Pan Damian Purgal. Rozkładali namioty i stoiska, towarzyszyli dzielnym Tatusiom, którzy w pełnym słońcu obsługiwali grill dla Gości

Niezawodni okazali się, jak zawsze, Druhowie Strażacy z OSP Nierada pod wodzą Pana Marcina Jabłońskiego. Mieli w zanadrzu wielką niespodziankę. Oprócz demonstrowania wyposażenia i możliwości wozów, stworzyli okazję do sprawdzenia się w roli strażaka. Każdy chętny próbował właściwie skierować strumień wody płynący z armatki do wyznaczonego celu. Druhowie przypomnieli również zasady resuscytacji z wykorzystaniem fantomów.

Służby mundurowe reprezentował młodszy aspirant - Pan Jakub Noszczyk z Komisariatu Policji w Poczesnej. Spełniał dziecięce marzenia, pozwalając na zasiadanie w radiowozie i robienie pamiątkowych zdjęć. Funkcjonariusz rozdawał także kolorowanki poświęcone zasadom bezpiecznego zachowania się na drodze.

Zaprzyjaźnione Panie z Koła Gospodyń Wiejskich stanęły w strojach przy stoisku ze smalcem i kiszonymi ogórkami, dbając by przetrwała tradycja częstowania wyrobami regionalnymi.

Wszyscy dwoili się i troili, by tego dnia żadne dziecko nie wróciło do domu bez chociażby drobnego upominku. Milusińscy sami mogli wybrać spośród: samolotów, kolorowych sprężynek i piłek – zakupionych i rozdawanych przez Radę Rodziców, którą reprezentowały Panie: Izabela Turek, Magdalena Pijet i Justyna Sobczyk. Maluchy wzięły udział w zabawach na kolorowych matach, inni uczestniczyli w animacjach. Wielkim powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy w wykonaniu Pań z firmy ANIMO, prowadzących wcześniej zabawy taneczne.

Kolejki ustawiały się po tatuaże z brokatu, które niezmordowanie nanosiły Nauczycielki oddziałów przedszkolnych, Panie: Judyta Penar, Justyna Kuśmierska i Magdalena Kucharzewska. Panie: Anna Lula, Katarzyna Paliga, Katarzyna Szyda-Chęcińska i Ewa Urbańska – zachęcały do degustacji lodów, które dla naszych Uczniów sprezentowali Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Nieradzie. Pyszne ciasta, upieczone przez Mamy i Babcie serwowały w „Kawiarence” wspólnie z Rodzicami,Panie: Lena Loch i Anna Mrozek. O bezpieczeństwo przy zjeżdżaniu na dmuchańcach troszczyłasięPani Beata Sadowska – Kościołek. Za opiekę medyczną odpowiadałaPani Lidia Rakowska, a „Szpital dla Misia i Lalki” prowadziłaPani Katarzyna Kamińska. Słodycze zakupione dzięki naszym Sponsorom rozdawały Panie: Anna Macherzynska, Edyta Niestrój i Jolanta Sarna. Nie zabrakło także Pań: Anny Mrozek, Agnieszki Majcherczyk, Izabeli Caban, Moniki Mercik i Anity Strugacz. O porządek i odbiór ciast zadbały Panie: Urszula Kamińska, Iwona Brzeska i Jadwiga Szymczyk zaś w kuchni dyżur pełniły Panie: Lidia Wachowicz i Mariola Krawczyk. W roli DJ-a wystąpił Pan Konserwator Janusz Matusiak. Konferansjerem i fotografem była Pani Dorota Szumera, dzięki której można śmiało powiedzieć, że wszystko „grało”, jak należy!

W tym miejscu dziękuję każdemu Nauczycielowi i Pracownikowi szkoły i Wszystkim Osobom, bez których nie sposób byłoby zorganizować takiego przedsięwzięcia, jakim jest festyn. Dziękuję Darczyńcom, których wsparcie pozwoliło na zakup upominków dla naszych Wychowanków i Uczniów. Wśród nich są:

Państwo JOANNA i KRZYSZTOF STRZELECCY,
Pani MAŁGORZATA KEMPA,
Pani MAGDALENA RAK,
Pan HENRYK KOWALCZYK Zakład mięsny,
Państwo BEATA i PRZEMYSŁAW BŁASZAK Firma ProMebel,
Pan MAKSYMILIAN WAWRZYŃCZAK Firma MaxDrób,
Państwo ANNA i RADOSŁAW SZOSKA Pizzeria „Piecykowa”,
Pan ŁUKASZ HURAS Pizzeria „U Szwagra”,
Państwo AGATA i MARIUSZ GÓRNIAK Kwiaciarnia „Amelia”,
Pani MARZENA MICHALIK - Sklep "Groszek" w Nieradzie,
Państwo ELŻBIETA i LESZEK CIERPIAŁOWIE  - P.P.H. U. Ciastkarnia "AGAR"

Kolorowe bańki mydlane w gigantycznych rozmiarach ulatywały swobodnie ku niebu. Wszędzie słychać było najpiękniejszy dźwięk na świecie - śmiech Dzieci!