Mamy Gości !

„ … Prawdziwa przyjaźń nie zna granic,
prawdziwa przyjaźń jest bezgraniczna …”

Mamy Gości !

W środę 14 czerwca 2023 roku przyjechali do nas Uczniowie z Gimnazjum im. Michała Balińskiego na Litwie. Pojawili się nie tylko ze swoimi Nauczycielami: Panią Aleksandrą Godowszczikową i Jeleną Żurawską, ale i w towarzystwie Starosty rejonu Solecznickiego – Pana Zdzisława Mażejko !

Naszych Rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie podejmował: Wójt Gminy Poczesna – Pan mgr inż. Krzysztof Ujma, Radny – Pan Wojciech Opiłka, Sołtys –Pan Jarosław Kmieć, Przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Izabela Turek, Nauczyciele, Pracownicy i dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie – Marta Muchla.

Gorące powitania, wymiana wrażeń z podróży i kwaterunek w gościnnych domach oczekujących na Uczniów Rodzin. Bardzo dziękuję wszystkim ciepłym i wrażliwym Rodzicom, którzy wyrazili gotowość opiekowania się nie tylko własnymi dziećmi, ale i przyjeżdżającą młodzieżą! Jesteście Państwo wspaniali!

W czwartek cała społeczność szkolna przywitała się wierszem i piosenką. Z ust recytujących, przygotowanych przez Panią Lenę Loch, padły znaczące i piękne słowa. „ … Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy …” – śpiewał Chór pod batutą Pani Doroty Szumery. Całości dopełniała przepiękna dekoracja w wykonaniu Pań: Katarzyny Paligi, Katarzyny Kamińskiej i Anny Luli.

Rzeczywiście, nie wiedzieliśmy, że tak szybko nawiążą się szkolne znajomości, a może i pierwsze przyjaźnie. Uczniowie z Gimnazjum im. Michała Balińskiego trafili do klas, by wziąć udział we wspólnych lekcjach. Chłopcy rozegrali towarzyski turniej gamingowy - wybrali piłkę nożną. Dziewczęta uczyły się wspólnego układu tanecznego. Następnie w towarzystwie Wychowawców i Uczniów klasy V – udaliśmy się na krótką wycieczkę do Alpakarni w Poczesnej. Kontakt ze zwierzętami, spacer i pobyt na świeżym powietrzu – zaostrzył nasze apetyty. Temu wyzwaniu sprostały na medal Panie: Lidia Wachowicz, Mariola Krawczyk i Agnieszka Ligus.

Dzień zwieńczył koncert Orkiestry Dętej pod batutą Pana Wojciecha Greli. Muzycy nie szczędzili wysiłku, by wprowadzić zebranych w znakomity nastrój. Udało Im się to w trzystu procentach! Uśmiechy na twarzach naszych Gości, wśród których znaleźli się: Starosta Jaszun - Pan Zdzisława Mażejko, Skarbnik Urzędu Gminy w Poczesnej Pani Magdalena Kadłubek, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Poczesnej – Pani Iwona Skorupa, Samorządowcy, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie – świadczyły o dobrej zabawie. Radość, jaką Artyści sprawili najmłodszym słuchaczom – była najlepszym podziękowaniem za werwę i chęć dzielenia z nami pasji, jaką jest muzyka. Rewelacyjny początek lata, pierwsze myśli o wypoczynku i wakacjach. Dziękujemy!