Witaj Szkoło!

… Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło ! …” – refrenem tej piosenki przywitaliśmy się po wakacjach. Opalone buzie Przedszkolaków i Uczniów – świadczyły o dobrej zabawie. W rodzinnej atmosferze, w gronie licznie przybyłych Rodziców, bohaterowie tego dnia – Pierwszoklasiści – składali uroczystą przysięgę, obiecując: uczyć się pilnie, troszczyć o koleżanki i kolegów, nie czynić nikomu krzywdy i przykrości. Pasowania dokonał osobiście Wójt Gminy Poczesna – Pan Krzysztof Ujma, który życzył wszystkim wielu sukcesów i najlepszych ocen.

Na najmłodszych Uczniów Szkoły Podstawowej w Nieradzie – czekała słodka nagroda, w postaci rożków, które wraz z Włodarzem Gminy Poczesna - wręczał Radny – Pan Wojciech Opiłka. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia,
pomoc i wsparcie podczas tej wyjątkowej chwili. Nie zabrakło też Sołtysów:
Pana Jarosława Kmiecia i Dominika Krawczyka. Koło Gospodyń Wiejskich godnie reprezentowała Pani Barbara Pidzik, a Radę Rodziców – Pani Izabela Turek.

Obecność Pan Wójta wiązała się dodatkowo z jeszcze jedną niespodzianką. Wszystkie Osoby, które brały udział w organizacji czerwcowej wymiany Uczniów i Nauczycieli, pomiędzy Szkołą Podstawową w Jaszunach a Szkołą Podstawową w Nieradzie – za swoją gościnność oraz otwarte serce - zostały uhonorowane imiennymi podziękowaniami. Podobnie docenieni zostali: Radni, Sołtysi, Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice, tworzący Społeczność szkoły. Dyrektor Pani Marta Muchla złożyła wyrazy szacunku i wdzięczności każdemu, kto uczestniczył w tym doniosłym przedsięwzięciu, pozwalającym Rodakom z Litwy zawieźć do domu jak najlepsze wspomnienia o wizycie w Polsce. Te szczególne podziękowania kierować należy pod adresem:

1. Państwa Beaty i Michała Cabanów,
  2. Państwa Joanny i Marcina Ociepów,
  3. Państwa Izabeli i Ireneusza Turków,
  4. Państwa Magdaleny i Marcina Tomczyków,
  5. Państwa Elżbiety i Grzegorza Sikorów,
  6. Państwa Edyty i Michała Kulawików,
  7. Państwa Joanny i Krzysztofa Strzeleckich,
  8. Państwa Doroty i Rafała Szjów,
  9. Państwa Justyny i Mariusza Grzybów,
  10. Pani Agnieszki Ligus,
  11. Pani  Justyny Sobczyk,