KOROWÓD PRZEBIERAŃCÓW 2024

„OSTATKI Z  PRZEBIERAŃCAMI 2024”

Ostatki – czas zabawy i radości przed Wielkim Postem i oczekiwaniem na Wielkanoc. W tradycji naszej Społeczności: Mazur, Młynka, Michałowa i Nierady – to przede wszystkim KOROWÓD PRZEBIERAŃCÓW. Tym razem też nas nie zawiedli. Jak co roku, tak i teraz, w sobotę 10 lutego 2024 roku - Rodzice Uczniów, Nauczyciele, Absolwenci i sami  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieradzie – zebrali się, by nawiedzać Mieszkańców w Ich ciepłych, gościnnych domach.

Szły Księżniczki i Królewny, Strażacy, Policjantki, Robotnicy, Cyganie, Żołnierze i Adwokaci. Rozdawali cukierki i uśmiechy, nie szczędząc sił, by zanieść dobre słowo i odrobinę szczęścia pod każdy dach. Tak wielu z Państwa otwarło dla Przebierańców nie tylko swoje domostwa, ale i serce, częstując: ciepłą herbatą, ciastem i zwykłą ludzką życzliwością. Chwila rozmowy, dużo dobrego humoru i wspólny cel – zakup nagłośnienia, tak potrzebnego do organizowania uroczystości i apeli.

Z całego serca dziękuję szczególnie w imieniu Wychowanków i Uczniów - każdej Osobie, która zechciała wesprzeć starania o nowy sprzęt! Wiem, że nie jesteśmy sami, że wspólnie budujemy i wzbogacamy majątek naszej Szkoły. Dziękuję po stokroć WSZYSTKIM DARCZYŃCOMo wrażliwych sercach i hojnym geście! Otrzymaliśmy aż tysiąc sześćset sześćdziesiąt złotych. We wtorek 13 lutego - Rada Rodziców przyznała nam dodatkowe trzy tysiące trzysta czterdzieści złotych i mamy środki: 5.000 złotych, na nowe mikrofony, kolumny i wzmacniacz !!! Nie znajduję słów, by wyrazić naszą wdzięczność !!! Bardzo, bardzo dziękujemy !!!

Nie może zabraknąć podziękowań dla Tych, którzy kwestowali na ten cel. Dziękujemy: Pani Izabeli Turek, Pani Magdalenie Pijet, Pani Barbarze Pidzik, Pani Iwonie Kaźmierczak, Pani Agnieszce Nierobiś, Pani Eulalii Kłos, Pani Katarzynie Macherzyńskiej z córką Klaudią, Pani Justynie Barańskiej z córką Emilią, Pani Ewelinie Jabłoko, Pani Agnieszce Ślęzak, Pani Aleksandrze Marczak, Pani Arletcie Turek, Państwu Kindze i Markowi Sirkom, Panom: Dawidowi Cierpiałowi i Wiesławowi Rogaczowi oraz Pani Katarzynie Palidze, Pani Katarzynie Szydzie-Chęcińskiej i Pani Ewie Urbańskiej, które reprezentowały Grono Pedagogiczne.

Dzielenie się z innymi to najpiękniejszy dar, jaki od Państwa otrzymaliśmy. Raz jeszcze pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za wszystko, czym Państwo się z nami na co dzień dzielicie, za dobro, które powraca !!!

Marta Muchla